Nowy numer 20/2024 Archiwum

Spotkanie pielgrzymów

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbyło się spotkanie pątników, którzy uczestniczą w warmińskich pielgrzymkach pieszych.

Jest jeszcze sporo czasu do wyruszenia na pątniczy szlak na Jasną Górę . - Trzeba jednak mieć świadomość, że nasze życie to nieustanna pielgrzymka. Dlatego spotykamy się, aby nie ustawać w drodze, dążąc do jedynego właściwego celu, jakim jest zbawienie - mówi ks. Paweł Szumowski, dyrektor Warmińskich Pielgrzymek Pieszych.

Czas wspólnej Eucharystii ma zachęcać do podjęcia decyzji o pójściu na Jasną Górę. Ma też pomóc w ponownym przeżyciu zeszłorocznej drogi, do powrotu do podjętych refleksji i nieustannej troski o budowanie relacji z Bogiem.

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią. Następnie odbyło się Nabożeństwo Drogi Światła. - Przeżywaliśmy wszystkie spotkania Jezusa, począwszy od zmartwychwstania po zesłanie Ducha Świętego. Podjęliśmy również głębszą refleksję o miłosierdziu Bożym - mówi ks. Szumowski.

Z jednej strony te spotkania to wspólna modlitwa, z drugiej spotkania pielgrzymów, kiedy mogą wspominać wspólnie spędzony czas w drodze do Matki Bożej Częstochowskiej. - Wielu z nich wybiera się i w tym roku na pątniczy szlak. W tym roku będzie to już czterdziesta pierwsza pielgrzymka pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Podjęte będą również rozważania nawiązujące do słów w 1 Listu do Koryntian: „My bowiem jesteśmy pomocnikami Boga” - mówi dyrektor.

Podkreśla, że tworzymy wspólnotę Kościoła, a przez to stajemy się współuczestnikami i współwykonawcami woli Bożej. - Musimy otwierać się na Jego słowa, odczytywać wolę Bożą. Do tego potrzebujemy czasu sam na sam z Nim, a takim okresem z pewnością jest pielgrzymka - zauważa ks. Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy