Nowy numer 20/2024 Archiwum

Proszę o nieustanną modlitwę

Sześć lat temu 21 kwietnia 2018 r. Kościół na Warmii przeżywał doniosłą uroczystość - święcenia biskupie ks. Janusza Ostrowskiego.

Uroczystej Eucharystii w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie przewodniczył abp Józef Górzyński. - Dzisiaj nasz warmiński Kościół przeżywa wydarzenie święceń biskupich. Papież Franciszek podniósł do godności biskupiej ks. Janusza Ostrowskiego i zlecił mu jako pasterskie zadanie urząd biskupa pomocniczego archidiecezji warmińskiej. Jego biskupie święcenia pragniemy przeżyć jako wspólną modlitwę za niego samego i za jego pasterskie posługiwanie w warmińskim Kościele - mówił wówczas metropolita warmiński.

Głównym konsekratorem był abp Górzyński, a współkonsekratorami abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz abp senior Edmund Piszcz.

- Dziękuję za obecność i modlitwę. Proszę o nią na dalszy czas. Maryi, Matce naszego Pana, która 141 lat temu w Gietrzwałdzie zapewniała, że zawsze będzie z nami, zawierzam każdy dzień biskupiego posługiwania. Matko Kapłanów i Matko Miłosierdzia, módl się za nami - mówił bp Janusz Ostrowski.

Na tarczy herbowej biskupa nominata Janusza Ostrowskiego znalazło się przedstawienie Jezusa jako Dobrego Pasterza. Jest to nawiązanie do zawołania biskupiego: "Jezu, ufam Tobie!".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy