Inspirujący czas dla kobiet

Będzie to czas wymiany doświadczeń, wzrostu duchowego i odkrywania piękna powołania kobiety. Już 22 czerwca w Gietrzwałdzie, w Domus Mariae, odbędzie się konferencja dla kobiet "Bogactwo powołań współczesnej kobiety".

To wyjątkowe wydarzenie zwraca uwagę na powołanie kobiet. Co chcecie przekazać podczas tej konferencji?
Marcelina Russak-Szepel: Kiedy tworzyliśmy to wydarzenie, mieliśmy jeden podstawowy cel, żeby zainteresować tematyką jak największą liczbę pań. I tu nie ma znaczenia, ile mają lat, gdzie pracują, czy mają rodziny, czy są samotne. Nie ma znaczenia, w jakim są momencie życia. Pragniemy, aby był to dla nich niesamowity czas spędzony w Gietrzwałdzie blisko Maryi. Przygotowaliśmy naprawdę bogaty program.

Inspirujący czas dla kobiet

W programie jest wiele wydarzeń. Jaki mają one przynieść skutek?
Chcemy, żeby wszystkie panie po spotkaniu wróciły do domów pełne radości i świadomości, że są ważne i potrzebne; że niezależnie od tego, jak ułożyło się ich życie, są wartościowe i powinny z pewnością siebie iść przez życie.

O jakich obszarach powołania chcecie mówić?
W naszym planie mamy trzy prelegentki. Chcemy, aby one opowiedziały o swoim życiu, jak ono się potoczyło. Będzie to przedstawione z trzech perspektyw. Pierwszą prelegentką będzie Gosia Kowalska, która opowie o swoim powołaniu do życia w rodzinie; jest żoną i mamą siódemki dzieci. Druga prelegentka, Lidia Jabłonowska-Luba, powie o swoim życiu w kontekście swojego poświęcenia pracy zawodowej. Założyła rodzinę, ma córkę, jednak praca zajmuje bardzo ważne miejsce w jej życiu. Trzecia prelegentka, to siostra zakonna Jolanta Kisiel, która pracuje na Syberii. Przylatuje specjalnie do Polski, żeby wziąć udział w naszej konferencji. Myślę, że będzie miała nam wiele do powiedzenia.

Czy współczesne kobiety czują się zagubione, jeśli chodzi o ich rolę?
Kobiety współcześnie zajmują się rodziną, pracują, mają mnóstwo zajęć i obowiązków. Czujemy, że świat wymaga wiele od kobiet. My chcemy pokazać, że owo bogactwo jest we wnętrzu człowieka, jest dane z góry. Niezależnie od tego, czym się zajmujemy, nigdy nie jest za późno, żeby odkryć się na nowo, coś zmienić. Chcemy, aby nasza konferencja była inspirującym czasem. To okazja do tego, żeby powiedzieć „stop”, zatrzymać się i zobaczyć swoją wartość. Zachęcam do tego, żeby zapisać się na nasze wydarzenie.

Link do formularza zapisów na konferencję – formularz.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem "Gościa Niedzielnego"

Inspirujący czas dla kobiet

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..