Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Robisz się perfekcyjny

Robisz się perfekcyjny przejdź do galerii

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie otwarto nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

 
Centrum otworzyli: prof. Wojciech Maksymowicz, marszałek senatu Michał Karczewski, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i rektor UWM Ryszard Górecki Krzysztof Kozłowski /Foto Gość

Na uroczystości obecni byli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i marszałek senatu Michał Karczewski. W placówce znajdują się m.in. sale dydaktyczne symulujące blok operacyjny, sala intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, symulator karetki, sala porodowa, sala pielęgniarska oraz pracownia umiejętności chirurgicznych. Dzięki temu studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zanim zajmą się pacjentami, będą mogli przećwiczyć wszystkie czynności medyczne na fantomach i w symulatorach w warunkach odpowiadających prawdziwym.

- Wszystko można praktykować w warunkach, jakie są w szpitalach, przy pacjentach. Dzięki temu możemy w Olsztynie kształcić na najwyższym poziomie przyszłych lekarzy i innych pracowników medycznych - nie ukrywał zadowolenia prof. dr hab. n. med. Wojciech Maksymowicz z UWM w Olsztynie.

- Chcemy aby medycyna, cała służba zdrowia w Polsce działała lepiej, by wychodzić bardziej naprzeciw oczekiwaniom tych, którzy potrzebują pomocy. Ale żeby tej pomocy udzielać, trzeba się tego nauczyć. To jest długotrwały proces, który ma tu miejsce. Gratulacje dla Olsztyna, że ta medycyna powstała tu i ma się bardzo dobrze. To sukces bardzo oczywisty - mówił minister.

Symulacja medyczna to jest uproszczenie dydaktyki dla studenta, aby mógł bez stresu, który towarzyszy opiece nad żywym pacjentem, nauczyć się i praktykować czynności, które będzie wykonywać, kiedy rozpocznie praktykę lekarską.

- Tu może popełnić błąd przy manekinie, a pacjent nie cierpi. Centrum symulacji, czyli ćwiczysz i robisz się perfekcyjny - podkreślał prodziekan wydziału nauk medycznych dr n. med. Rakesh Jalali.

Już w dniu otwarcia pierwsi studenci wzięli udział w zajęciach na symulatorach. Uczyli się m. in. intubacji. - Fantomy zachowują się jak żywy człowiek. Stres jest znacznie mniejszy, choć i fantomowi można zrobić krzywdę, jeśli nie zastosuje się odpowiednich procedur. On reaguje na wszystko, co robimy - mówi studentka Adrianna Drynkowska.

« ‹ 1 › »
Centrum Symulacji Medycznej w Olsztynie

Foto Gość DODANE 26.10.2017 AKTUALIZACJA 26.10.2017

Centrum Symulacji Medycznej w Olsztynie

​W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie otwarto nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. Na uroczystości obecni byli minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i marszałek senatu Michał Karczewski. W placówce znajdują się m.in. sale dydaktyczne symulujące blok operacyjny, sala intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, symulator karetki, sala porodowa, sala pielęgniarska oraz pracownia umiejętności chirurgicznych. Dzięki temu studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, zanim zajmą się pacjentami, będą mogli przećwiczyć wszystkie czynności medyczne na fantomach i w symulatorach w warunkach odpowiadających prawdziwym.  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 26.10.2017 21:40

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ
  • UWM W OLSZTYNIE

Polecane w subskrypcji

  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
    • Rozmowa
    • Kamil Gąszowski
    Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
  • Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X