• facebook
 • rss
 • Święte relikwie w Korszach

  Teresa Szypulska

  dodane 16.06.2012 12:49

   

  W ostatnich dniach wprowadzono uroczyście relikwie krwi błogosławionego Jana Pawła II do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Korszach.

  Parafii przekazał ją Kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Jana Pawła II. Dla wiernych naszej parafii jest to ogromne wydarzenie, bowiem w tym roku obchodzimy 15-lecie pobłogosławienia w Gnieźnie przez Jana Pawła II figury Matki Bożej Fatimskiej z Korsz. Uroczystość rozpoczęła się procesją z relikwiami.

  Wprowadzenia relikwii do kościoła, w towarzystwie pocztów sztandarowych, kapłanów, kolejarzy, strażaków, służby ołtarza i dzieci w bieli, dokonał kustosz sanktuarium ks. prałat Janusz Budyn.

  Po ustawieniu relikwiarza przy ołtarzu rozpoczęto sprawowanie Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Wojciech Ziemba. Do koncelebry wraz z Ks. Arcybiskupem zostali zaproszeni księża z okolicznych parafii. W homilii Ks. Arcybiskup życzył wszystkim, byśmy za przykładem błogosławionego Jana Pawła II stale dążyli do świętości, potrafili podjąć Jego dziedzictwo i odczytać Maryjne drogowskazy, które nam pozostawił. Po Mszy św. odbyła się Fatimska Procesja Różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej i relikwiami bł. Jana Pawła II.

  W czasie Mszy św. pieśni na zmianę z ludem wykonywał chór parafialny Exultate Deo.

  Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego na zakończenie uroczystości była możliwość ucałowania relikwii. Relikwiarz stanął pomiędzy głównym ołtarzem Chrystusa Ukrzyżowanego a figurą Matki Bożej Fatimskiej, której błogosławiony zawierzył cały swój pontyfikat. Jest to nawiązanie do papieskiego herbu Jana Pawła II. Warto zauważyć, że w tej parafii bł. Jan Paweł II otaczany jest wielką czcią od dawna. 4 maja 2003 roku dokonano poświęcenia pomnika Ojca św. Jana Pawła II przez ks. abp Edmunda Piszcza, ufundowanego przez parafian jako dziękczynienie za 25 lat pontyfikatu.

   

   

   

   

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  Relikwie w Korszach

  Relikwie w Korszach

  GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 16.06.2012

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół