• facebook
 • rss
 • Londyn niech się schowa

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.09.2012 09:05

  W HWS Urania odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk dla seniorów

  Warmia Mazury Senior Games 2012 to największa sportowa impreza na Warmii. Uczestniczą w niej zawodnicy z 15 krajów, którzy wystąpią w 11 dyscyplinach. Historia zawodów dla seniorów rozpoczęła się w 1985 roku w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza taka impreza w Europie odbyła się w Holandii, w prowincji Zeeland, w 2009 roku. To właśnie tam ideę podpatrzył burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik, który pomysł przekazał marszałkowi Jackowi Protasowi.

  W ceremonii otwarcia wzięli udział nie tylko sami sportowcy z pokolenia 45+, ale także przedstawiciele władz, przedstawiciele ludzi kultury i znani sportowcy. Po przemówieniach organizatorów odbyła się prezentacja wszystkich krajów uczestników oraz dyscyplin sportowych. Sportowcy i sędziowie złożyli ślubowanie uczciwego współzawodnictwa, została wciągnięta flaga zawodów, a znicz igrzysk seniorów zapalił Jacek Wszoła – złoty medalista w skoku wzwyż z Montrealu w 1976 roku, ambasador projektu Warmia Mazury Senior Games.

  Publiczności zaprezentował się również Zespół Pieśni i Tańca Kortowa oraz Enej.

  Zawody Warmia Mazury Senior Games potrwają przez tydzień. Do 16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie i Naterkach kilkuset zawodników – byłych profesjonalistów i amatorów – rywalizować będzie w 11 konkurencjach: żeglarstwie, pływaniu, brydżu sportowym, siatkówce, piłce nożnej, golfie, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, lekkiej atletyce, tenisie ziemnym i badmintonie. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w trzech dyscyplinach rekreacyjnych: maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków i w zawodach strzeleckich.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół