• facebook
 • rss
 • Pamiętamy

  Tadeusz Bułak

  dodane 09.10.2012 12:43

  W Miłakowie odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

  Inicjatorem wykonania tablicy pamiątkowej był poprzedni gwardian o. Arnold Liebig OFM, a wykonawcami i organizatorami przedsięwzięcia: Franciszkański Zakon Świeckich na czele z prezesem Henrykiem Zalewą oraz radni Stowarzyszenia o. Władysława Włodyki: Zbigniew Zabłocki, Anna Nowicka, Józef Pełka oraz Jerzy Zabłocki. Inicjatywę tą wsparli finansowo także parafianie oraz wykonawca tablicy Jan Stankiewicz z Ornety.
  Podczas Mszy św. o 12.00, którą koncelebrowali o. Arnold Liebig OFM i o. Urban Pudełko OFM, została poświęcona tablica upamiętniająca wszystkie ofiary katastrofy, a po Eucharystii uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, aby umieścić tablicę na pomniku.
  Obok oficjalnych delegacji składających kwiaty i zapalających znicze (Franciszkański Zakon Świeckich, radni Stowarzyszenia O. Władysława Włodyki, Rada Parafialna, Parafialny Oddział Caritas, ParafialnyOddział Akcji Katolickiej, Żywy Różaniec, Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie, władze miasta) były też osoby prywatne, które w ten sposób chciały oddać hołd ofiarom katastrofy.
  Po części oficjalnej odbyło się spotkanie przy kawie w sali parafialnej, a o 15.00 wspólną modlitwę na cmentarzu poprowadził proboszcz o. Kalikst Salak OFM.
  W uroczystościach udział wzięli posłowie Jerzy Szmit i Joachim Brudziński, a także senator dr Stanisław Gorczyca. Gościem szczególnym był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Serdecznie przywitał się z licznie go oczekującymi i w krótkim wystąpieniu wyraził swoje podziękowanie za patriotyczną postawę. Podkreślił, że ta tablica jest dla niego także osobiście bardzo ważna i wzruszająca. Prezes Kaczyński odsłonił tablicę pamiątkową i chwilę modlił się w skupieniu za swojego brata, bratową oraz
  przyjaciół i znajomych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Po krótkich indywidualnych rozmowach udał się na kolejne spotkanie do Elbląga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół