• facebook
 • rss
 • Osobiste zwycięstwo

  Łukasz Czechyra

  dodane 12.11.2012 15:37

  W Gietrzwałdzie swoje rekolekcje przeżywali szafarze nadzwyczajni Komunii św. oraz akolici ustanowieni.

  Ćwiczenia duchowe w Gietrzwałdzie to już doroczna tradycja warmińskich szafarzy. W tym roku były one połączone z rekolekcjami dla akolitów ustanowionych.

  Podczas uroczystej Mszy św. w bazylice otrzymali oni dekrety, które uprawiają ich do sprawowania posługi. Eucharystii przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. W homilii zwracał uwagę na relatywizm moralny, który wdziera się coraz bardziej w nasze życie.

  - Jaką miarą mierzymy swoje postępowanie? Według naszej wiary? Czy w rachunku sumienia odnosimy się do przykazań, czy do drugiego człowieka? Często usprawiedliwiamy siebie samych, bo przecież inni są gorsi - mówił abp Ziemba.

  Zwracał uwagę, że nie należy uspokajać swojego sumienia, ale starać się, by świadectwo Ewangelii w naszym życiu było jeszcze bardziej czytelne.

  - Musimy bronić wiary w sobie, w naszych rodzinach i w naszym środowisku. Wszystko przeminie, ale ostatecznie zwycięży Bóg. Najważniejsze, abyśmy w tym zwycięstwie mieli osobisty udział - tłumaczył metropolita.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Ajja
   14.11.2012 11:44
   Czy w tej archidiecezji jest aż tak wielki brak kapłanów w parafiach, że aż muszą ich wyręczać świeccy? W małych parafiach wiejskich proboszczowie bez trudu dadzą sobie radę sami, a w dużych parafiach jest kilku kapłanów - niech ruszą do wiernych, zamiast siedzieć przed TV czy w internecie. Szafarze nadzwyczajni mają posługiwać w sytuacjach nadzwyczajnych, a takie w polskich warunkach się właściwie nie zdarzają.
   Byłam na Mszy w wiejskiej parafii w diecezji warmińskiej - Komunii udzielał proboszcz i świecki pan. Nie uważam za zasadne skracania na siłę o te 2 minuty Komunii pod pretekstem "zbytniego przedłużania", poprzez posługę świeckiego. Jakoś przedłużające się wodolejstwo w kazaniu czy podczas wprowadzającej pogadanki kapłanom nie przeszkadza, a Komunia i modlitwa eucharystyczna muszą być w wersji ekspresowej... Zamiast udzielać Komunii, ten pan mógłby trzymać patenę(ministrantów w kościele nie stwierdzono).
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół