• facebook
 • rss
 • Rozsiewający modlitwę

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 06.01.2013 21:00

  W seminarium duchownym w Olsztynie odbyło się doroczne spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum”.

  Wspólnej Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski. – Nasze tegoroczne spotkanie przypada w święto Objawienia Pańskiego, czyli w uroczystość Trzech Króli. Serdecznie witam w warmińskim seminarium bp. Jacka Jezierskiego, który modli się razem z nami. Witam szanownych gości, którzy stanowią poszerzoną rodzinę seminaryjną, czyli członków stowarzyszenia przyjaciół naszego seminarium – przywitał wszystkich rektor WSD „Hosianum” ks. Paweł Rabczyński.

  Po Eucharystii wszyscy udali się na spotkanie. – Cieszę się, że jest nas coraz więcej. Wśród nas są osoby, które przyjechały do nas po raz pierwszy. Mam tu na myśli osoby z nowo powstałego oddziału stowarzyszenia z Nidzicy – mówi opiekun stowarzyszenia, wicerektor ks. Bartłomiej Matczak. Na spotkaniu zgromadzeni podzielili się opłatkiem, życząc sobie tego, by umieli być posłuszni Bogu i rozsiewali pokój Chrystusowy. Były wspólne śpiewy kolęd i długie rozmowy.

  Następnie wszyscy udali się do seminaryjnego kościoła, by adorować Najświętszy Sakrament i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. – Stowarzyszenie to ogromna siła, dlatego że należą do niego ludzie, którzy niosą nas na swoich ramionach wzniesionych do modlitwy w naszej intencji. Niewątpliwie odczuwamy, że im więcej jest modlitwy osób świeckich w intencji seminarium, tym więcej jest nowych powołań – podkreśla wicerektor.

  Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej „Hosianum" w Olsztynie powstało 1 listopada 1997 r., z inicjatywy ówczesnego rektora ks. Jana Guzowskiego. W ten sposób chciano stworzyć odpowiednią przestrzeń wiernym świeckim, aby na mocy powszechnego kapłaństwa, w większym stopniu i bardziej świadomie, uczestniczyli w dziele budzenia i formowania powołań kapłańskich. Celem stowarzyszenia jest szerzenie idei seminarium oraz kształtowanie postaw religijno­-moralnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  Spotkanie przyjaciół "Hosianum"

  Spotkanie przyjaciół "Hosianum"

  WIARA.PL DODANE 06.01.2013 AKTUALIZACJA 06.01.2013

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół