• facebook
 • rss
 • E-kancelaria

  Łukasz Czechyra

  dodane 11.01.2013 18:54

  Nie należy uciekać przed nową technologią. Trzeba ją tylko właściwie wykorzystać, by stała się dobrym narzędziem w duszpasterstwie.

  Karol Świder, właściciel firmy „Santes” wykorzystuje internet i nowe technologie do pomocy ludziom i Kościołowi. Tworzy parafialne strony internetowe, na swoim koncie ma również witrynę archidiecezji warmińskiej czy Ośrodka Caritas w Rybakach.

  Na stronach internetowych oprócz podstawowych informacji takich jak dane adresowe, porządek nabożeństw czy ogłoszenia parafialne, można także zamówić intencję Mszy św., złożyć ofiarę czy nawet obejrzeć transmisję z Mszy św. Obsługa strony nie jest trudna i na pewno każdy sobie z nią poradzi.

  Zalety informatyzacji parafii wymienia ks. Łukasz Kowalski, administrator strony www.katedra.olsztyn.pl.

  – Strona katedry św. Jakuba w Olsztynie istnieje dopiero od roku. Jej administrowanie nie jest trudne i mimo, że trzeba poświęcić jej trochę czasu to warto to robić. W dobie Internetu pierwszym źródłem informacji jest właśnie ta forma – ludzie szukają informacji w sieci. Nie zawsze udaje nam się uzupełniać wiadomości na bieżąco, ale po statystykach widzimy, że informacji na naszej stronie szuka naprawdę dużo osób i strona jest potrzebna. Poza tym przez sieć można załatwić sporo spraw – np. zapisać się na kurs przedmałżeński. Dla młodych i zabieganych ludzi jest to idealne rozwiązanie – mówi ks. Łukasz.

  Oprócz tworzenia stron internetowych dla parafii i wspólnot Karol Świder proponuje również oprogramowanie dla parafii, które pozwala w prosty sposób uporządkować kancelarię. Pełną ofertę firmy „Santes” znaleźć można na www.santes.pl.

  Więcej o informatyce w służbie Kościołowi w nr. 3 "Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół