• facebook
 • rss
 • Świadectwo prawdy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 02.02.2013 15:00

  W święto Ofiarowania Pańskiego odbyły się uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego. Przedstawiciele zgromadzeń, zakonów, instytutów życia apostolskiego, świeckich instytutów życia konsekrowanego, a także należące do stanu dziewic uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba.

  Była to szczególna okazja do modlitw dziękczynnych za dar powołania, łaskę o wytrwanie w służbie Bogu, jak i próśb o nowe powołania, dzięki którym wiele osób może odnaleźć drogę do Chrystusa.

  W homilii abp Ziemba wiele mówił o prawdzie, która prowadzi człowieka do poznania siebie i Boga. Ukazywał głębię powołania przez pryzmat życia Maryi i Jezusa. Podkreślał, iż sens ślubów, przysięgi, przyrzeczeń zakonników, sióstr zakonnych i świeckich, którzy chcą iść za Jezusem, to wymiar ich świadectwa drogi Chrystusowej. Zaznaczył, iż przyrzeczenia życia w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości oznaczają radykalne upodobnienie się od Chrystusa. – To nie jest ucieczka od tego świat. Wprost przeciwnie. Dawanie świadectwa prawdzie z głębokim przekonaniem, że prawda zwycięży – mówił.

  Eucharystia w dniu osób konsekrowanych była jednocześnie Mszą żałobną w intencji śp. kard. Józefa Glempa, który był przez dwa lata biskupem warmińskim. Po Mszy św. przedstawiciele osób konsekrowanych spotkali się w Kurii Biskupiej z abp. Wojciechem Ziembą. Pieniądze zebrane na tacę w tym dniu w kościołach naszej archidiecezji zostały przekazane na potrzeby karmelu w Spręcowie i klasztoru sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół