• facebook
 • rss
 • Serce z portfela

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 04.02.2013 14:00

  W najbliższy poniedziałek, 11 lutego br., odbędzie się Wenta Dobroczynna organizowana przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej. Jej organizatorzy zaprosili przedstawicieli mediów na spotkanie, podczas którego zaprezentowano tegorocznego beneficjenta oraz najważniejsze eksponaty, które będą licytowane.

  Na spotkaniu, oprócz przedstawicieli AK, obecny był starosta olsztyński Mirosław Pampuch wraz z przedstawicielami placówki, na rzecz której odbędzie się tegoroczna zbiórka – Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach. – To już 15. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej. Na dochód wenty będzie się składać licytacja obrazów i darów, które otrzymaliśmy. Oprócz tego będzie przeprowadzona loteria fantowa. Główną nagrodą będzie ośmiodniowa pielgrzymka do Rzymu oraz tygodniowy pobyt w Szczawnicy. Będzie także stoisko z pracami wykonanymi przez podopiecznych ośrodka – mówi prezes warmińskiej AK, Wojciech Ruciński.

  Licytacje tradycyjnie poprowadzi aktor Paweł Burczyk. Będzie można zakupić obrazy Ewy Plichy-Lubienickiej, Eugeniusza Geno Małkowskiego i Wiesława Bieńkuńskiego. Licytowane będą również inne przedmioty. Na szczególną uwagę zasługuje model pojazdu, który przedstawiciele koncernu Fiata wręczyli podczas audiencji w lipcu 1980 r. Janowi Pawłowi II. Dar ten przekazał kardynał Stanisław Dziwisz. – Pieniądze przeznaczymy na unowocześnienie sprzętu rehabilitacyjnego. Z nich dofinansujemy również wyjazdy naszych dzieci na turnusy rehabilitacyjne, na których dzieci mają również szansę na odwiedzenie najpiękniejszych zakątków naszego kraju – mówi dyrektorka ośrodka, Adela Wiśniewska.

  – Zachęcamy wszystkich, którzy przyjdą na wentę, aby aktywnie włączyli się w aukcje. Zbliża się tłusty czwartek, a my mamy nadzieję na tłusty poniedziałek dla dzieci z ośrodka w Kruzach – mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – Jak co roku, chcemy osobom, które przychodząc na wentę otwierają swoje serca poprzez swoje portfele, zapewnić pozytywne doznania duchowe. W tym roku gwiazdą będzie Edyta Geppert. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu olsztyńskiego starostwa oraz Fundacji Stefczyka – dodaje prezes warmińskiej AK.

  Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się 11 lutego o godz. 18.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Patronat honorowy nad 15. Wentą Dobroczynną objęli metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, prezes Akcji Katolickiej w Polsce oraz starosta olsztyński i wójt gminy Kolno.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół