• facebook
 • rss
 • Największy z najmniejszych

  lc

  dodane 30.07.2013 09:14

  W Ramsowie trwa 6. odsłona Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej „Varmia Gaudet et Cantat”.

  Ramsowo to niewielka miejscowość między Barczewem a Biskupcem. Na co dzień bardzo spokojna, a letnie soboty zmienia się w prawdziwą stolicę melomanów. To właśnie tutaj w 2008 ówczesny proboszcz ks. Zbigniew Stępniak zainicjował letnie koncerty w barokowym kościele w Ramsowie. Teraz jego dzieło kontynuuje proboszcz ks. Zbigniew Snarski. Dyrektorem organizacyjnym jest pani Eleonora Mańkowska, a rolę dyrektora artystycznego pełni dr Jan Połowianiuk, który razem z małżonką Lilianą prowadzą sobotnie koncerty.

  Festiwal w Ramsowie jest o tyle wyjątkowy, że koncertują tu najprawdziwsze gwiazdy muzyki wokalnej i kameralnej, a koncerty w Ramsowie są za darmo. Na sam koniec są tylko zbierane datki na renowację świątyni. Jeśli ktoś jeszcze nie był naprawdę warto, gdyż jak mawia Jan Połowianiuk, festiwal w Ramsowie jest co prawda festiwalem w małej miejscowości, ale jest to największy festiwal w najmniejszej miejscowości w Polsce.

  Tegoroczna impreza rozpoczęła się koncertem muzyki wokalnej w wykonaniu Małgorzaty Godlewskiej )mezzosopran). W miniony weekend wystąpił zespół OCTAVA ensemble z Krakowa. W najbliższą sobotę, 3 sierpnia, koncert muzyki akordeonowej da T.O.A.B – Two Old Accordion Boys z Piotrkowa Trybunalskiego. 10 sierpnia wystąpi zespół IMPREVISTI z Warszawy, a cały cykl letnich koncertów zakończy się 17 sierpnia koncertem muzyki instrumentalnej w wykonaniu Olsztyńskiego kwartetu smyczkowego NUOVO. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół