• facebook
 • rss
 • Rodzina jest fundamentem

  Łukasz Czechyra

  dodane 25.10.2013 11:41

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowych, 15. Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

  W tym roku wydarzenia i imprezy związane z promocją rodziny przebiegały pod hasłem „Rodzina a przekaz wartości i tradycji”. W całym województwie w okresie letnim odbywały się festyny, pikniki i zabawy dla całych rodzin. Organizatorzy podkreślają jednak bardzo pozytywny wzrost przedsięwzięć w formie konferencji, seminariów, wykładów, przedstawień teatralnych. W tym roku ilość wydarzeń w ramach Dni Rodziny sięgnęła 333, a wzięło w nich udział co najmniej 49 tys. osób. Jak podkreślają organizatorzy uczestników było znacznie więcej, a nieścisłości wynikają z tego, że nie wszystkie podsumowania zawierały informację o frekwencji.

  W podsumowaniu 15. Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i wojewódzkich, a cła uroczystość rozpoczęła się od występy chóru z Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Działdowie pod kierownictwem Janusza Gadomskiego. Następnie z przemówieniami wystąpili m.in. wicemarszałek Gustaw Brzezin, wicewojewoda Jan Maścianica oraz abp senior Edmund Piszcz. Ten ostatni zaznaczył, że odbudowa Polski była możliwa właśnie dzięki tradycjom i wartościom przekazywanym przez rodzinę, gdyż nawet podczas zaborów, kiedy Polski nie było na mapie w rodzinach nadal kultywowane były tradycyjne wartości oraz miłość do Ojczyzny. Ten obowiązek nadal na rodzinach spoczywa. – Gdzie dziecko ma się nauczyć tego, co jest miłością, sprawiedliwością, życzliwością, dobrocią? Tym środowiskiem, gdzie tego rodzaju wartości – można powiedzieć, że wartości ewangeliczne – mogą stać się wartością dla młodego człowieka, jest właśnie rodzina. Obserwujemy ogromny atak na rodzinę, po to, żeby wprowadzić zupełnie inną ideologią, która zniszczy nie tylko rodzinę, ale także świat wartości, który w gruncie rzeczy jest zakotwiczony w miłości Chrystusa – powiedział abp Edmund Piszcz

   

  Więcej w numerze 44. Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół