• facebook
 • rss
 • W naszej Ameryce

  Krzysztof Kozłowski /GN

  dodane 13.11.2013 09:31

  Dzieci nie są tu w jakimś zakładzie, ale są w kochającej rodzinie.

  W Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Ameryce odbyło się uroczyste otwarcie nowo oddanego tzw. skrzydła północnego, które wybudowało przedsiębiorstwo „Witka” Sp. z o.o. W nowej części budynków szpitala mieści się oddział chirurgii jednego dnia wraz z blokiem operacyjnym, dział pobytu dziennego, szkoła przyszpitalna oraz pracownie terapeutyczne i rehabilitacyjne. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz.

  Dyrektor szpitala Roman Lewandowski po przywitaniu gości streścił historię budowy, która rozpoczęła się już 2008 r. Mimo trudności, dzięki determinacji pracowników i dyrekcji, udało się pozyskać pieniądze na tę inwestycję. – Dziś możemy się cieszyć nowym obiektem, dzięki któremu nasi mali pacjenci mają większy komfort, a personel większe możliwości leczenia – powiedział dyrektor. – W naszej Ameryce same sukcesy, aż miło posłuchać – mówi marszałek województwa Jacek Protas. – Ośrodek rozwija się dynamicznie. Dzisiaj cieszą mnie słowa dyrektora, które nie są na wyrost, że to jest jeden z najlepszych ośrodków rehabilitacyjnych w naszym kraju. Dzieci z naszego regionu nie muszą szukać pomocy poza naszym województwem – dodaje marszałek.

  Po oficjalnych przemówieniach podopieczni szpitala zaprezentowali inscenizację, która przedstawiała koleje budowy północnego skrzydła szpitala. Później wszyscy mogli obejrzeć nowe pomieszczenia. – Spotykam tu miłość, miłość do dzieci, miłość wzajemną, która rodzi dobro. Jest to dla mnie zdumiewające i jednocześnie radosne, że dzieci nie są tu w jakimś zakładzie, ale są w kochającej rodzinie. Ten klimat stwarzają wszyscy, począwszy od dyrekcji a skończywszy na podstawowych pracownikach. Niech opieka Boża nad tym miejscem trwa – powiedział przed poświęceniem nowo wybudowanego skrzydła północnego szpitala abp Edmund Piszcz.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół