• facebook
 • rss
 • Młodzi o Papieżu

  lc

  dodane 01.12.2013 21:21

  W Olsztynie odbył się VIII Międzyszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych dla uczniów klas szóstych „Polak – Patriota – Święty”.

  W tym roku festiwal małych aktorów odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie, a temat przewodni brzmiał: „Od Lolka do Jana Pawła II - Droga wierności Jezusowi papieża Polaka”. Jak tłumaczy jedna z organizatorek nie był on przypadkowy, w tym roku szkolnym bowiem przyjdzie nam świętować kanonizacje Papieża Polaka. Druga z organizatorek, Beata Kolenda, potwierdza te słowa, dodatkowo podczas konferencji katechetycznych prelegenci kładli nacisk, by w tym roku szkolnym szczególnie pochylić się nad postacią Jana Pawła II, by nie tylko odkryć go na nowo, ale przede wszystkim zapoznać z nim tych uczniów, którzy z uwagi na młody wiek po prostu go nie pamiętają.

  W przeglądzie wzięły udział 3 olsztyńskie szkoły – SP nr 2, SP nr 3 oraz SP nr 10. Uczniowie musieli sami – oczywiście z pomocą opiekunów – napisać scenariusz przedstawienia, przygotować rekwizyty, stroje, scenografię i przeprowadzić próby. Na scenie młodzi aktorzy zaprezentowali życie Jana Pawła II z różnych jego okresów – począwszy od trudnego dzieciństwa po pontyfikat, spotkania z młodzieżą i wizyty w Polsce.

  Oprócz poznawania postaci bł. Jana Pawła II przegląd miał również inny cel. – Promujemy wśród dzieci i młodzieży odkrywanie talentów literackich oraz aktorskich. Często jest tak, że nieśmiałe, zagubione dzieci biorą udział w tych przedstawieniach i wtedy właśnie odkrywają, że potrafią coś zrobić – mówi Magdalena Sztelman. Jury, w składzie którego znalazła się m.in. aktorka Jagna Polakowska nie przyznawało nagród dla zespołów, ale za grę aktorską nagrodziło Jacka Niczyperowicza z SP nr 10 oraz Daniela Sokólskiego z SP nr 2.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół