• facebook
 • rss
 • Liczy się także serce

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 28.03.2014 09:24

  Piosenka, muzyka, słowo, stają się w tym konkursie nośnikiem Ewangelii.

  Soliści i zespoły z 12 szkół powiatu ostródzkiego wystąpili podczas IX Powiatowego Konkursu Piosenki Religijnej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie. W sumie soliści i zespoły wykonali 20 piosenek.

  – To już dziewiąta edycja tego konkursu. Ci, którzy wystąpili na pierwszych, są już dorośli, często mają rodziny, pracują. Piosenka, muzyka, słowo, stają się w tym konkursie nośnikiem Ewangelii – mówi ks. Roman Wiśniowiecki.

  Konkurs został zainicjowany przez s. Jolantę Kopiczko CST. – Piosenka religijna jest nośnikiem wartości duchowych, a takich każdy z nas, szczególnie chrześcijanin, bardzo potrzebuje. Również integruje szkoły i naszą lokalną społeczność – podkreśla s. Jolanta.

  Młodzież przygotowała różne piosenki. Oprócz typowych pieśni w repertuarze nie zabrakło „Zamiast” Edyty Geppert, czy też „Alleluja” Leonarda Cohena. – Przyznam szczerze, że trudno było wskazać laureatów konkursu. W konkursie piosenki religijnej liczy się nie tylko czysty śpiew, ale także i serce, które się oddaje śpiewem. Widać, kto wierzy w to, co śpiewa – podkreśla Krzysztof Bińczyk, członek jury, przewodniczący rady rodziców przy ZSZ.

   

  Wyniki konkursu:

  Kategoria gimnazjum – soliści: I – Aleksandra Farasiewicz – Zespół Szkół Salezjańskich im. Dominika Savio; II – Marta Przybysz – Gimnazjum w Małdytach; III – Sandra Empel – Gimnazjum w Lipowie; III – Joanna Bełza – Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu.

  Kategoria gimnazjum – zespoły: I – Gimnazjum w Małdytach; II – Gimnazjum w Lipowie; III – Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie „Alternatywni”.

  Kategoria szkoły ponadgimnazjalne – soliści: I – Agnieszka Opalach – Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie; II – Elwira Pac – Zespół Szkół Zawodowych im. Wincentego Witosa w Ostródzie; III – Wiktoria Szymborska – Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

  Kategoria szkoły ponadgimnazjalne – zespoły: I – Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie; II – Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ostródzie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół