• facebook
 • rss
 • Wzrost zależy od nas

  lc

  dodane 26.04.2014 17:35

  W Kętrzynie na placu Piłsudskiego odbyły się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II.

  Mieszkańcy Kętrzyna zebrali się na placu Piłsudskiego, by wspólnie przeżywać radość z kanonizacji papieża Polaka. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia nauki Jana Pawła II - fragmenty jego homilii i encyklik przybliżyli zebranym członkowie Akcji Katolickiej.

  Potem odbyła się uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. inf. dr Adolf Setlak. Homilię wygłosił o. dr Aleksander Jacyniak SJ, który w słowie skierowanym do wiernych przypominał o związkach Jana Pawła II z Warmią.

  Kapłan mówił o jego pobytach w naszym regionie jeszcze jako profesora KUL, kiedy właśnie tu przyjeżdżał ze studentami, tu także miał miejsce pamiętny spływ kajakowy, z którego Karol Wojtyła musiał wracać doi Krakowa, gdyż otrzymał nominację biskupią.

  O. Jacyniak przypomniał również wizytę ojca świętego w Olsztynie w 1991 roku, kiedy tematem jego homilii było 8. przykazanie, a Jan Paweł II podziękował również wtedy Warmii za to, że zawsze go chętnie przyjmowała i wiele Warmii zawdzięcza.

  Pod koniec Mszy św. ks. Setlak poświecił obraz św. Jana Pawła II, który ma zawisnąć w sali obrad Rady Miejskiej oraz popiersie papieża Polaka, które znajdzie się w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Ketrzynie.

  Uczniowie tej placówki odebrali również sadzonkę dębu papieskiego, którą zasadzą przy szkole. Ks. kan. dr Zbigniew Klimczuk wręczając młodym ludziom drzewko powiedział, że na razie jest ono małe, ale podobnie jest z naszą wiarą - może się wydawać mała, ale tylko od nas zależy jak wielka urośnie i jakie da świadectwo innym.

  Po Eucharystii odbył się program artystyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2 oraz SP nr 1.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół