• facebook
 • rss
 • Rozmodlone place

  ks. Piotr Sroga

  dodane 11.05.2014 20:40

  To już trzecia niedziela ulicznej ewangelizacji. Postanowili, że z Ewangelią trzeba wyjść do ludzi. W zeszłym roku udało się, a w tym roku, bogatsi o doświadczenie, zachęcają do modlitwy, śpiewu i spowiedzi.

  Już po raz drugi w kilku miastach archidiecezji warmińskiej trwa akcja „Misja na placach”. Uczestniczą w niej członkowie Drogi Neokatechumenalnej z Olsztyna, Mrągowa i Ostródy. – Jest to odpowiedź na słowa papieża Franciszka, który zachęcał, aby nie pozostawać w obrębie świątyń, ale wychodzić z Dobrą Nowiną do ludzi – mówi jeden z uczestników.

  Około godz. 15 rozpoczynają się śpiewy, świadectwa, katechezy i wspólne tańce. Wśród uczestników są całe rodziny. Przechodnie często z dystansem odnoszą się do prób nawiązania rozmowy. Zdarza się, że mylą uczestników akcji z sektami. Dlatego często można słyszeć z głośników komunikat: „Jesteśmy z Kościoła rzymskokatolickiego”. Akcja będzie trwała do 1 czerwca.

  W nadchodzące niedziele będą podejmowane następujące tematy: 18 maja – „Obwieszczenie Kerygmatu, słowa zbawienia, jeśli usłyszysz i w nie uwierzysz, będziesz zbawiony”; 25 maja – „Kerygmat, obwieszczenie Ewangelii i wezwanie do nawrócenia”; 1 czerwca – „Czym jest Kościół? Jakie jest Twoje doświadczenie Kościoła? Czy chciałbyś otrzymać pomoc od wspólnoty chrześcijańskiej?”.

   – Serdecznie zapraszamy wiernych i duszpasterzy do włączenia się w tę manifestację wiary. Obecność księży, ubranych w albę lub komżę ze stułą, będzie szczególnie potrzebna w niedzielę 25 maja, bo chcemy zaoferować uczestnikom możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. W zeszłym roku, na całym świecie, sakrament pojednania sprawowany na placach dał impuls do powrotu do Kościoła tysiącom zagubionych ludzi – mówią organizatorzy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół