• facebook
 • rss
 • Chóry aniołów

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 24.05.2014 23:13

  W Kętrzynie odbył się III Przegląd Piosenki Religijnej.

  W Kętrzynie w parafii pw. św. Jerzego odbył się III Przegląd Piosenki Religijnej zorganizowany przez parafialny oddział Akcji Katolickiej, przy współpracy z proboszczem ks. Stanisławem Majewskim. – Celem przeglądu było poznanie piękna treści pieśni religijnych. W tym roku do konkursu przystąpiło 9 solistów 8 zespołów przybyłych ze szkół powiatu kętrzyńskiego, ale również z Mrągowa, Biskupca i Sorkwit. Ogółem wzięło w nim udział 66 uczestników w różnych kategoriach wiekowych – mówi Sylwia Wąsowicz.

  Przybyłych uczestników i ich opiekunów przywitał prezes kętrzyńskiej AK Michał Gojło. – Dziś jest ważne święto. Będą występować chóry aniołów, tych w zespołach i indywidualnie. Cieszę się, że gościmy dziś nie tylko dzieci i młodzież z Kętrzyna, ale też i z innych miejscowości – mówił prezes.

  Przegląd prowadziła Danuta Januszewska. W atmosferę  pieśni religijnych wprowadził zebranych 23-osobowy zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie pod kierunkiem Doroty Gwardy. Występy muzyczne odbyły się w kategoriach: soliści – kategoria dziecięca, zespoły dziecięce i młodzieżowe. Jury oceniało wykonanie utworu, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny solistów i zespołów. Po przesłuchaniu uczestników, prezentujących bardzo różne utwory i style wykonania, przyznano nagrody:

  I miejsce w kategorii soliści zajęła Aleksandra Jaznach. W kategorii zespoły jury za zwycięzców uznało zespół z Biskupca w składzie: Zuzanna Witkowska, Anna Łokuciejewska, Aleksandra Cmiel i Paulina Borzymowska, a ich interpretacja pieśni: „Psalm Mojżeszowy”, „Uratowani” oraz „Tak mówił Papież” spotkała się z wielkim aplauzem wśród przybyłych osób.

  Na zakończenie proboszcz podziękował wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w spotkaniu z piosenką religijną. – Pragnę wszystkim złożyć wyrazy uznania. Wielu artystów występujących na scenach w Polsce i zagranicą nie ukrywa, że swoją karierę rozpoczynało właśnie podczas takich konkursów piosenki religijnej, w parafialnych scholkach. Oni się tego nie wstydzą. Myślę, że są wśród nas osoby, które kiedyś będziemy oglądać gdzieś na scenach Polski i świata. Dziękuję za występy, gratuluję wszystkim – mówił ks. Majewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół