• facebook
 • rss
 • Kierunek Rodzina!

  lc/pp

  dodane 02.06.2014 10:20

  Ulicami wielu polskich miast w Dzień Dziecka przeszły Marsze dla Życia i Rodziny. Tak było również w Ostródzie.

  W tym roku Marsz odbył się pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. W ostródzkim marszu wzięło udział około 1000 osób ruszyli spod Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów i w barwnym pochodzie ulicami miasta przeszli do ostródzkiego amfiteatru, gdzie do wieczora trwał piknik rodzinny. To bowiem charakterystyczna cecha Marszu – ludzie idą nie przeciw czemuś ale w poparciu dla życia i rodziny, a z tym zawsze wiąże się radość i uśmiech na twarzy. Po drodze uczesticy Marszu zatrzymali się przy pomniku Jana Pawła II, gdzie uczestnicy wysłuchali fragmentów z nauczania papieża Polaka, a dzieci złożyły pod pomnikiem kwiaty.

  Podczas pikniku wystąpiły m.in. zespół Da Capo al Fine z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Ostródzie, Chór Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie pod dyrekcją Joanny Jędrzejczyk oraz schola z parafii św. o. Pio z Ostródy, a przerwach odbywały się konkursy dla rodzin. Pojawili się też kuglarze, na parkingu przy amfiteatrze odbyły się rodzinne zawody strażackie, a w parku dzieci mogły zjeżdżać ze zjeżdżalni, skakać po trampolinach, grać w szachy i malować twarze. Wszyscy bawili się radośnie i w dobrych humorach opuszczali amfiteatr. Wiele radości sprawił konkurs piosenki rodzinnej dla dzieci.

  Ostródzki Marsz dla Życia i Rodziny został zorganizowany przez Chrześcijański Ruch Społeczny "Dobro Wspólne", a w organizację włączyli się również Centrum Kultury, Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Opieki Medycznej, Ostródzka Rada Ruchów Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana“ Oddział Ostróda, Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „ALFA”, Stowarzyszenie „Niezależni Ostródzianie”, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Ostróda oraz ostródzki Neokatechumenat.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół