• facebook
 • rss
 • Wszystko mogę udowodnić

  lc

  dodane 01.07.2014 15:10

  Do Olsztyna na zaproszenie Kongresu Nowej Prawicy przyjechał dziennikarz śledzczy Wojciech Sumliński.

  Wojciech Sumliński to dziennikarz śledczy, autor licznych reportaży i programów dotyczących działalność Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych. Pracował w TVP, Wprost, Życiu, Gazecie Polskiej. Jest autorem książek – m.in. „Kto naprawdę go zabił?” poświęconej tajemnicy zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki czy :Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”. Obecnie współpracuje z Frondą, magazynem śledczym Focus, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

  Wojciech Sumliński na wstępie spotkania odniósł się do ostatniej afery podsłuchowej i stwierdził, że to „walka złego ze złym, małej mafii i dużej mafii”, a sama afera zmierza już ku wyciszeniu. Zaznaczył też, że bardzo możliwe, że wkrótce na scenie politycznej pojawi się nowe ugrupowanie, silnie związane z prezydentem Bronisławem Komorowskim, w którym ważną rolę może pełnić Grzegorz Schetyna, a także Janusz Palikot.

  W swoim wystąpieniu poruszał wiele wątków – tajemnicy zabójstwa ks. Popiełuszki, niejasnych powiązań prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z WSI, mafii pruszkowskiej powiązanej z politykami, obecnej sytuacji Polski, a także pamiętnej akcji ABW z 2008 roku skierowanej przeciwko niemu, która doprowadziła go do próby samobójczej.

  – Wszystko, co mówię mogę udowodnić przed każdym uczciwym sądem – zapewniał dziennikarz. Po prelekcji był czas na pytania od słuchaczy, a na koniec Wojciech Sumliński podpisywał swoje książki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół