• facebook
 • rss
 • Znak rozpoznawczy

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 20.08.2014 01:04

  Jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje.

  Stowarzyszenie Katolickie Konsolata zostało utworzone pięć lat temu, aby wspierać działalność wspólnoty Dusz Najmniejszych – Maleńka Droga Miłości. Dzięki darczyńcom stowarzyszenie wyremontowało pozyskany budynek. Uroczystości poświęcenia nowej siedziby stowarzyszenia przewodniczył abp Wojciech Ziemba.

  – Przy tego rodzaju inicjatywach zaczyna się coś, a nie wiadomo, jak się skończy. Pięć lat trudno nazwać okresem pełnym, ale nowicjat trwa w klasztorach krócej. Rok, czasem trzy lata, więc pięć lat, to już jest czas próby. Miejmy nadzieję, że to dzieło będzie szło w dobrym kierunku. Będzie takim znakiem rozpoznawczym dynamizmu Kościoła. Są zakony, klasztory, niektóre o bardzo wielkiej tradycji, ale pojawiają się nowe problemy w świecie, które wymagają nowego zaangażowania ludzi Kościoła w różnej formie. Między innymi w formie stowarzyszeń, organizacji, w formie zgromadzeń zakonnych. I tu jesteśmy świadkami, że coś się dzieje, że Kościół żyje. Trzeba dużo modlitwy, szczerego zaangażowania, żeby z tego wyrosło Boże Dzieło. A dziś rzeczywiście trzeba złożyć Panu Bogu podziękowanie za tych dobrych ludzi, którzy ten fundament stworzyli – mówił abp Ziemba. 

  Podczas uroczystości, dziękując za zaangażowanie i modlitwę, zarząd stowarzyszenia nadał tytuł honorowego członka stowarzyszenia abp. Wojciechowi Ziembie, ks. Tadeuszowi Pawlukowi, ks. Stanisławowi Kozakiewiczowi, ks. Leszkowi Muzyce i ks. Józefowi Jaremie.

  Po uroczystości wspólnota spotkała się w Gietrzwałdzie na wieczerniku modlitwy, gdzie jej członkowie uczestniczyli we Mszy św. dziękczynnej za 5 lat działalności stowarzyszenia i dar nowej siedziby.

  Celem Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata jest działalność w zakresie formacji religijnej i kultu religijnego oraz działalność społeczna zgodna z nauką Kościoła katolickiego. Cele te realizowane są poprzez organizację wieczerników modlitwy, wspomaganie kapłanów, organizowanie rekolekcji, dni skupienia i pielgrzymek, sprzedaż materiałów formacyjnych, działalność edukacyjną i charytatywną, prowadzenie internetowego radia Konsolata, tworzenie audycji radiowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół