• facebook
 • rss
 • Zginęli w akcji

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.11.2014 18:29

  Podczas modlitwy wspominano zmarłych mundurowych z terenu Warmii i Mazur.

  Po raz pierwszy w Olsztynie, z inicjatywy moderatora ośrodka duszpasterstwa służb mundurowych ks. Marian Midura oraz ks. Zbigniewa Czernika, odbyły się zaduszki mundurowe. Na Eucharystię, do kościoła pw. NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, przybyły delegacje 10 służb mundurowych. Na początku Eucharystii przedstawiciele poszczególnych służb odbierali  z rąk ks. Pawła Rzosińskiego znicze, które ustawiali  przy tablicach oznaczających poszczególne służby. Kapłani zaś wyczytywali nazwiska zmarłych funkcjonariuszy.

  – Listopad jest miesiącem, podczas którego w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Pamiętamy też o tych, którzy odeszli, a dzięki którym zaznaliśmy dobra, coś im zawdzięczamy. Pamiętamy o tych, których spotkaliśmy na naszej drodze. Wierząc w życie wieczne, zanosimy do Boga modlitwę, aby to życie wieczne stało się ich udziałem. Dzisiaj chcemy polecać miłosierdziu Bożemu członków służb mundurowych, ludzi, którzy pracą służyli innym,  pomagali im, z nimi byli – mówi proboszcz ks. Zbigniew Czernik.

  – Podczas modlitwy wspominaliśmy wszystkich zmarłych mundurowych z terenu Warmii i Mazur. Jest wśród nich nawet kilkanaście osób – żołnierzy, strażaków czy policjantów, którzy zginęli w akcji, chroniąc nasze życie czy ratując innych. Modliliśmy się za zmarłych z 10 służb mundurowych, dziękując Bogu za ich życie – mówi ks. Marian Midura.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół