• facebook
 • rss
 • Uśpiony olbrzym

  lucy

  dodane 01.12.2014 19:08

  Na Wydziale Teologii UWM odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św., której w kościele seminaryjnym przewodniczył metropolita warmiński, Wielki Kanclerz WT abp Wojciech Ziemba. – Absolwenci Wydziału Teologii mają to szczęście, że zostali w pewien sposób wybrani. Studenci sami wybrali ten kierunek, ale wiemy, że ten wybór sięga głębiej – to Pan Bóg kieruje naszymi krokami. Studia te są szczególną odpowiedzią nie tylko na własny wybór, ale również na powołanie – mówił do zebranych abp Ziemba.

  Nawiązał też do fragmentu z Listu do Rzymian, gdzie św. Paweł mówi, że „sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami – do zbawienia”. – Dzisiaj kończy się pierwszy etap formacji powołaniowej – zdobycie wiedzy i przyjęcie wiary. Teraz czeka was kolejny etap – wyznawanie wiary ustami. Jest to bardzo konieczne, bo największym zadaniem Kościoła jest dziś obudzenie olbrzyma, jakim są ludzie świeccy. Niestety, ten olbrzym ciągle jest zbyt milczący – zaznaczył metropolita.

  Po Eucharystii uczestnicy uroczystości udali się do wydziałowej auli, gdzie dziekan WT ks. prof. Jacek Pawlik razem z wicerektorem UWM prof. Januszem Piechockim wręczyli absolwentom dyplomy ukończenia studiów oraz wyróżnienia za najlepsze prace dyplomowe i wyniki w nauce.

  – Przekazano wam ogrom wiedzy, praktyczne rady dotyczące życia, nie tylko zawodowego. Żyjemy w czasach, gdy szczególnie ludzie młodzi napotykają bardzo trudną sytuację – czy uniwersytet odpowiedział na wasze potrzeby? Nie wszyscy znaleźli pracę, nie wszyscy na pewno są zadowoleni. Ale wiem jedno – studia na naszym wydziale przekazały wam znajomość i umiłowanie wartości. Ma to kapitalne znaczenie, ponieważ w trudnej rzeczywistości i niepewności jutra człowiek zatraci samego siebie, jeśli nie oprze swojego życia na fundamencie wartości. Perspektywa transcendentalna stawia was na uprzywilejowanym miejscu – mówił do absolwentów ks. prof. Pawlik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół