• facebook
 • rss
 • Powinniśmy walczyć

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 13.01.2015 00:02

  Ten święty inspiruje, daje do myślenia i jest przykładem dla młodych.

  „Święty Ojciec Pio – charyzmatyczny spowiednik i cudotwórca” – to hasło XI Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej, który organizowany jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy współpracy z wydziałem nauki katolickiej archidiecezji warmińskiej.

  Na finał konkursu do Olsztyna przyjechało 55 gimnazjalistów z całej archidiecezji,  m. in. z Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Jedwabna, Korsz, Bartoszyc, Bezled, Szylen czy Kozłowa i Reszla. Po fazie pisemnej, dziesięciu najlepszych odpowiadało na przygotowane przez organizatorów pytania. Zwycięzcą konkursu została Katarzyna Pianka z Nidzicy. – Lubię startować w konkursach religijnych. Przygotowania do nich coś dają, motywują do pracy nad sobą – wyznaje Katarzyna.

  Podobnie  uważa wielu uczestników  konkursu, którzy mówiąc o przygotowaniach, porównują je do rekolekcji, kiedy człowiek poznając życie świętych zastanawia się nad sobą i otaczającą rzeczywistością. – Wiele charyzmatów może nam się wydawać fascynujących. Ale myślę, że tak w naszych codziennym życiu nie o to chodzi. Chciałabym tak jak on mieć świadomość śmiertelnego zagrożenia, jakim jest grzech. Dziś grzech jest na porządku dziennym, jest bagatelizowany. Ojciec Pio walczył z szatanem. My też powinniśmy walczyć i wymagać od siebie – podkreśla Agata.

  – Liczne dary, które posiadał Ojciec Pio, mogą robić wrażenie na nas, „zwykłych” chrześcijanach. Widoczne w stygmatach przeżywanie przez niego męki Pańskiej, głębia odprawianej Eucharystii i sakramentu pojednania ściągały do San Giovanni Rotondo tysiące wiernych poszukujących bliskości Chrystusa. Myślę, że ten święty inspiruje, daje do myślenia i jest przykładem dla młodych, że warto swoje życie powierzyć Bogu – mówi Bożena szczurek z ODN.

  Dziesięciu najlepszych:

  I miejsce – Katarzyna Pianka z Nidzicy
  II miejsce – Natalia Rolak z Sątoczna
  III miejsce – Joanna Jasińska z Nidzicy
  VI miejsce – Rafał Harasim z Korsz
  V miejsce – Justyna Woźna z Nidzicy
  VI miejsce – Jakub Damulewicz z Olsztyna
  VII miejsce – Agata Mieczkowska z Olsztyna
  VIII miejsce – Aleksandra Roman z Olsztyna
  IX miejsce – Magdalena Rokicka z Olsztyna
  X miejsce – Agata Kozłowska z Jedwabna

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół