• facebook
 • rss
 • Mamy być światłem

  lc

  dodane 02.02.2015 20:18

  W konkatedrze św. Jakuba odbyła się Msza św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych.

  W święto Ofiarowania Pańskiego - popularnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej - obchodzimy również Dzień Życia Konsekrowanego, który ustanowił w 1997 roku papież Jan Paweł II.

  Tym razem dzień to jeszcze bardziej wyjątkowy, gdyż obchodzimy Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez papieża Franciszka.

  Olsztyńskie uroczystości odbył się w konkatedrze św. Jakuba, gdzie Mszy św. w intencji wszystkich osób konsekrowanych przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba.

  Wcześniej, podczas specjalnego nabożeństwa, franciszkanin o. Otton Ratajczak z parafii Chrystusa Króla w Olsztynie przypomniał słowa z księgi Jeremiasza, które charakteryzują każde powołanie „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść”.

  - Pan Bóg wybrał swój naród, z czym były związane szczególne przywileje - opieka, miłosierdzie Boże. Ale też wybrał Izrael, by był światłem na oświecenie pogan - zaznaczył abp Ziemba.

  - Dziś dziękujemy Bogu za tych, których powołał do tego zaszczytnego zadania, by być światłem na oświecenie pogan, których dziś bardzo dużo, ale też oświecenie słabych i wątpiących - mówił metropolita warmiński.

  Przypomniał też, że zadanie to dotyczy każdego chrześcijanina, bo każdy z nas jest konsekrowany poprzez sakrament chrztu Świętego.

  - Prośmy Boga o błogosławieństwo, by każdy z nas - realizując swój charyzmat, do którego jest powołany - był w dzisiejszym świecie światłem dla słabych, wątpiących i zagubionych - powiedział na zakończenie abp Wojciech Ziemba.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół