• facebook
 • rss
 • Szkoła musi być przyjazna

  Łukasz Czechyra

  dodane 28.02.2015 21:14

  W Niepublicznym Przedszkolu oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej działających w ramach Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie odbył się dzień otwarty.

  Przedszkolaki i uczniowie podstawówki zaprosili dzieci i dorosłych, by zobaczyli jak wygląda nauka i wychowanie w duchu chrześcijańskim.

  - Stawiamy na takie wychowanie, bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój. Naszym atutem jest to, że rodzice są nie tylko włączani w życie przedszkola, ale są również objęci opieką wychowawczą. Zapewniamy pomoc psychologiczną, organizujemy szkolenia, konferencje, warsztaty, by wspomóc wychowanie dzieci. Chcemy wspólnie wychować dobrych ludzi - zaznacza Anna Rykowska, wicedyrektor przedszkola.

  W ramach dnia otwartego odbyły się zabawy integracyjne, tańce, zwiedzanie przedszkola, zabawy kreatywne i badawcze, pokazy naukowe i wiele innych atrakcji.

  - Jedna córka już chodzi do przedszkola, dziś przyszliśmy z młodszą, by zobaczyła jak tu jest - mówi pan Tomasz. Zaznacza, że dla niego wychowanie oparte na katolickich zasadach jest głównym atutem przedszkola.

  - Mam pewność, że dzieci będą miały normalne spojrzenie na rzeczywistość - mówi ojciec dwóch dziewczynek.

  Jego zdanie podziela pani Kasia, która dodaje, że bardzo cieszy ją wychowanie regionalne i patriotyczne, jakie pojawia się już u trzylatków.

  - Tydzień regionalny, dni papieskie, urodziny ojczyzny, codzienna modlitwa - na tym nam zależało przy wyborze przedszkola. Bardzo ważny jest również kontakt wychowawców z nami, rodzicami - jesteśmy cały czas nie tylko informowani na bieżąco, co się dzieje, ale jesteśmy zapraszani do włączenia się wew wszystkie działania - mówi zadowolona mama.

  Więcej na temat Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie (terminach rekrutacji, kadrze, realizowanych programach) można znaleźć na stronie www.zsk.olsztyn.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół