• facebook
 • rss
 • Tego tu jeszcze nie było

  lucy/xds

  dodane 17.04.2015 10:42

  W Bazylice NMP w Gietrzwałdzie s. M. Barbara Milewicz ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza złożyła śluby wieczyste.

  W uroczystych ślubach uczestniczyli rodzice, liczne rodzeństwo, rodzina, przyjaciele, znajomi, współsiotry ze zgromadzenia oraz innych zakonów. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Marcin Romanowski SSP, a wraz z nim koncelebrowali księża ze Zgromadzenia Świętego Pawła (pauliści), księża archidiecezji warmińskiej, a wśród nich kapłani pochodzący z Korsz na czele wieloletnim proboszczem s. Basi ks. prał Januszem Budynem.

  - Takiej uroczystości Gietrzwałd jeszcze nie widział - powiedział we wprowadzeniu do Mszy św. ks. Marcin Chodorowski CRL, proboszcz z Gietrzwałdu. Z kolei w homilii ks. Marcin Romanowski SSP przypomniał charyzmat zgromadzenia wyznaczony przez bł. Jakuba Alberione w słowach „milczenie, milczenie, milczenie” - chodzi o słuchanie Słowa Bożego, a następnie wypełnianie go w swoim życiu czerpiąc siły z adoracji Najświętszego Sakramentu. - Śluby wieczyste są formą oddania swojego życie Bogu w pełni, tak jak zrobiła to Maryja - mówił ks. Romanowski.

  Po Eucharystii uczestniczy uroczystości udali się na obiad, podczas którego zostały odczytane życzenia od Matki Generalnej s. M. Reginy Cesarato. Nie zabrakło wspólnych chrześcijańskich tańców oraz wspomnień z wcześniejszych lat - np. ks. Budyn opowiedział jak s. Barbara po raz pierwszy poznała Uczennice Boskiego Mistrza. S. M. Barbara Milewicz urodziła się 4 grudnia 1984 roku, pochodzi z Korsz - tam spędziła dzieciństwo i młodość; była zaangażowana w Ruch Światło Życie i młodzieżową działalność w parafii Korsze, po liceum wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół