• facebook
 • rss
 • Drogowskaz ma dwa końce

  Łukasz Czechyra

  dodane 15.05.2015 13:30

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta inauguracja XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

  15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Właśnie dziś zainaugurowano XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku cykl imprez, które mają służyć umacnianiu więzi rodzinnych i podkreślaniu roli najbliższych w życiu człowieka, odbywać się będzie pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia”. Dni Rodziny potrwają do 12 czerwca.

  - W tym roku skupiamy się szczególnie na znaczeniu więzi i relacji rodzinnych, bo powszechnie wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - uważa Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Olsztynie.

  Podczas inauguracyjnych przemówień wszyscy zwracali uwagę na fakt, że to właśnie w rodzinie młody człowiek kształtuje swoją postawę. - Rodzina jest pierwszą i niezastąpioną szkołą postaw i wartości. Rodzina wywiera silny wpływ na wszystkie obszary życia codziennego - przez edukację i kulturę na aktywności obywatelskiej kończąc - mówiła Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

  Z kolei Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego, zwracał uwagę, że każdy drogowskaz ma dwa końce, a naszym zadaniem jest wskazanie młodym pokoleniom tego końca wyostrzonego na rodzinę.

  Głównymi organizatorami XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny są Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

  Uruchomiliśmy specjalny serwis poświęcony tegorocznym Dniom Rodziny. Można tam znaleźć wiadomości, relacje, galerie zdjęć, świadectwa i wiele, wiele innych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół