• facebook
 • rss
 • Patriotyzm w sercach

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.06.2015 21:50

  W tegorocznym festiwalu w Jezioranach wzięło udział 26 uczestników.

  Biało-czerwonymi barwami witani byli wszyscy uczestnicy VIII Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” w Jezioranach. - Cieszy mnie, że tak licznie się spotykamy, w atmosferze przyjaźni, i możemy wyrazić naszą miłość do Polski. Właśnie w ten sposób - śpiewając pieśni patriotyczne - mówi Krystyna Banasiuk, inicjatorka festiwalu, nauczycielka j.  polskiego i historii w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Jezioranach.

  - Celem naszego spotkania jest podtrzymanie ducha patriotyzmu w naszych sercach, a przede wszystkim w sercach naszej młodzieży. Dzięki temu kształtujemy postawy patriotyczne i rozwijamy pasje muzyczne - mówi Agnieszka Szatkowska.

  W tegorocznym festiwalu wzięło udział 26  uczestników z różnych szkół naszego województwa: Olsztyna, Biskupca, Frąknowa, Klebarka Wielkiego, Żegot, Bisztynka, Napiwody, Jezioran i Spręcowa. Rozbrzmiały pieśni: „W listopadzie”, „Dnia pierwszego września”, „Warszawo ma”, i wiele innych. Wzruszających, pełnych emocji, drżeń głosu.

  Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na obrady. Teresa Taradejna (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie), Rafał Gajewski (wykładowca Studium Aktorskiego im. Sewruka w Olsztynie, założyciel Olsztyńskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej feelHARMONIA, wokalista i aranżer), Krzysztof Banasiuk i Irena Szuwalska nie mieli łatwego zadania.

  - Poprawnie zaśpiewały niemalże wszystkie dzieci i teraz wyłonienie tych najlepszych polegało na tym, aby znaleźć kogoś, kto porywa nas swoim wykonaniem. Jednak mam niepokój, że wszystkie fajne dzieci nie zostały nagrodzone - mówi Teresa Taradejna.

  Wyróżnienie otrzymali: Karolina Duda, Marietta Ostapczuk, Jakub Skiba i Żaneta Żokowska. III miejsce zajęła Paulina Borzymowska, II Anastazja Maciąg, zaś I Dawid Koprucki. Jury wręczyło wyróżnienie specjalne za najlepszą interpretację utworu Piotrowi Kozłowskiemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół