• facebook
 • rss
 • Usunęliśmy zagrożenie

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 23.09.2015 14:30

  Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci, jest priorytetowa - mówi podinsp. Róziecki.

  Policja z Nowego Miasta Lubawskiego została poinformowana o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym z udziałem dzieci. Po przeprowadzonym dochodzeniu z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych okazało się, iż podejrzenia są prawdziwe.

  Funkcjonariusze wspierani przez specjalistów z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Olsztynie weszli do mieszkania podejrzanych. W trakcie przeszukania zabezpieczyli pliki z filmami, zdjęcia, telefony i sprzęt komputerowy.

  Obecny podczas przeszukania biegły potwierdził podejrzenia, a dwóch mężczyzn, po usłyszeniu zarzutów, zostało aresztowanych na trzy miesiące.

  - Każda sytuacja, kiedy skrzywdzone zostają dzieci jest dla nas priorytetowa - mówi podinsp. Leszek Róziecki, naczelnik wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Olsztynie. - Przede wszystkim ustalamy i docieramy do innych pokrzywdzonych. Najważniejsze dla nas to ochrona dzieci. Szczegółowo sprawdzamy zawartość zabezpieczonych nośników i charakter zapisanych na nich materiałów. Ustalamy, czy podejrzani mieli kontakty z innymi osobami, które mogły być zainteresowane materiałami pornograficznymi z udziałem dzieci, czy sprawcy czerpali z tego korzyści. Podkreślam, najważniejsze jest to, że usunęliśmy zagrożenie i zrobimy wszystko, aby materiał dowodowy był przed sądem bezdyskusyjny i aby sprawcy nie wyszli z więzienia przez najbliższe kilkanaście lat - podkreśla naczelnik.
   

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: POLICJA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół