• facebook
 • rss
 • Rodzina pokazuje, jak żyć

  lc

  dodane 23.10.2015 18:17

  W Olsztynie podsumowano XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny.

  W tym roku Dni Rodziny to ponad 1000 zgłoszonych inicjatyw, prawie 700 zaangażowanych podmiotów i ponad 110 tys. uczestników. - W dalszym ciągu wśród inicjatyw dominują festyny i pikniki, ale z roku na rok pojawia się coraz więcej działań edukacyjnych jak warsztaty, pogadanki, wykłady - mówi Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim.

  Tegoroczne Dni Rodziny odbywały się pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia”. - Zgadzamy się, że schorzenia współczesnej kultury mają swój wpływ na rodzinę - konsumpcjonizm, hedonizm i wszelkie inne -izmy z jednej strony, a z drugiej krucha wspólnota kilku osób, która, wydawałoby się, nie ma szans w starciu z destrukcyjnym wpływem kultury. Ale właśnie w rodzinie dostrzegamy siłę i trwałość, płynącą z jej zgodności z prawem naturalnym. W konfrontacji antykultury z rodziną zawsze zwyciężały piękno i moc. To dlatego rodzina jest drogowskazem życia dla każdego pokolenia - zaznacza Zbigniew Połoniewicz, przewodniczący Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego i dyrektor okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

  Podczas uroczystego podsumowania zostały wręczone podziękowania dla szczególnie zasłużonych dla organizacji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, zostały rozstrzygnięte konkursy, wystąpił również zespół "Dziecięce Niebo".

  Organizatorem Dni Rodziny są samorząd województwa, rada do spraw rodzin województwa warmińsko-mazurskiego przy współpracy z Urzędem Wojewódzkim oraz katolickie stowarzyszenie "Civitas Christiana".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół