Nowy numer 21/2018 Archiwum

Zakaz wjazdu

Ciężarówki jadące z Rosji mogą utknąć tam na dobre. Nie ma porozumienia w sprawie zezwoleń na przekraczanie polsko-rosyjskiej granicy.

Dziś wygasło zezwolenie na wwożenie towarów tranzytem przez terytorium Rosji. W ten sposób nie jest możliwe przekroczenie przez kierowców ciężarówek granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Strona rosyjska proponowała przedłużenie dotychczasowych pozwoleń do 15 lutego, ale po przedstawiciele polskiego rządu nie zgodzili się na to.

Brak porozumienia może spowodować wielomilionowe straty w polskiej branży transportowej. - Nowe wewnętrzne rosyjskie przepisy dotyczące transportu są niezgodne z międzynarodowym prawem i drastycznie ograniczą możliwości polskich przewoźników, co jest dla nas niedopuszczalne, dlatego chcemy rozmawiać - mówi wiceminister Jerzy Szmit.

Zezwolenia, z których korzystają polscy kierowcy, wygasły wczoraj. Rosjanie mogą od dziś karać przewoźników mandatami oraz nie pozwolić na powrót do Polski. Strona polska zaprosiła Rosjan do rozmów. Mają się one odbyć dziś.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma