• facebook
 • rss
 • Uśmiech w twoich rękach

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 14.02.2016 18:30

  Pomożemy w rozliczeniu i wypełnieniu deklaracji podatkowej.

  Przy okazji rozliczania podatku PIT i wypełniania deklaracji podatkowych, Caritas znów zadaje pytania: „Ile kosztuje życie?”, „Ile kosztują obiady dla dzieci z ubogich rodzin?”, „Ile kosztuje nasze dobre serce?” i prosi o wsparcie - przekazanie 1 proc. podatku dochodowego, bez względu na to, czy jest to 1 zł czy większa kwota.

  - Jest to istotna pomoc przy zapewnieniu sprawnego i skutecznego działania na wszystkich płaszczyznach naszej pracy. Pomagamy obłożnie chorym, gdzie służą pracownicy hospicjum, wydajemy obiady dla ubogich i umożliwiamy dzieciom godne przeżycie wakacji. Gest dobrej woli każdego, kto zechce  skierować dla nas swój 1 proc. z podatku dochodowego, pomoże dzieciom chorym, bezdomnym - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba.

  Informuje, że w ubiegłym roku  dzięki 1 proc. około tysiąca dzieci wyjechało na wakacje, dziennie około 100 osób korzystało ze stołówki dla bezdomnych, zakupiono sprzęt rehabilitacyjny i medyczny.

  Jeśli ktoś chce przekazać pieniądze z zeznania rocznego składanego do urzędu skarbowego, winien wpisać nr KRS 0000245507. - Jeśli chce przeznaczyć te pieniądze na jakiś szczególny cel, może to zaznaczyć w deklaracji - wyjaśnia ks. Paweł.

  Jeżeli ktoś nie wie, jak to zrobić lub ma problemy z wypełnieniem PIT, może przyjść do Caritas, gdzie uzyska pomoc. - Pomożemy w rozliczeniu i wypełnieniu deklaracji podatkowej - zapewnia ks. Zięba i pokazuje plakat z hasłem  „Mój uśmiech w twoich rękach - przekaż 1 proc. podatku dla Caritas Archidiecezji Warmińskiej".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół