Nowy numer 17/2018 Archiwum

Prawie 20 kg narkotyków

Policja przechwyciła blisko 20 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,2 mln złotych.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli 3,5 kg amfetaminy, ponad 16 kg marihuany oraz prawie 340 gramów mefedronu.

Zlikwidowali również plantację marihuany.

Funkcjonariusze otrzymali informację o planowanej transakcji narkotykowej w Ostródzie. Urządzili zasadzkę, w trakcie której zatrzymali dwóch mężczyzn - Krzysztofa K. (31 lat) oraz Krystiana Z. (24 lata).

W wózkowni bloku mieszkalnego policjanci znaleźli ukryte narkotyki - 3,5 kg amfetaminy, ponad 16 kg marihuany, prawie 340 gramów mefedronu.

Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że marihuana może pochodzić z plantacji na jednej z posesji w powiecie lidzbarskim. Na miejscu zatrzymali 44-letniego mężczyznę, w budynku gospodarczym, w którym zorganizowana była profesjonalna plantacja rosły 772 krzewy marihuany, a w budynku mieszkalnym, w zorganizowanej suszarni, policjanci zabezpieczyli 15 kg suszu przeznaczonego do sprzedaży.

Wszyscy zatrzymani trafili do aresztu na 3 miesiące, dwóm zatrzymanym w Ostródzie grozi do 12 lat więzienia, natomiast 44-latkowi z powiatu lidzbarskiego do 15 lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma