• facebook
 • rss
 • Poznamy prawdę

  lc

  dodane 09.04.2016 19:10

  W Olsztynie odbyły się uroczystości związane z 6. rocznicą katastrofy smoleńskiej.

  Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba. Wspólnej modlitwie za poległych w katastrofie prezydenckiego samolotu przewodniczył ks. prał. Andrzej Lesiński.

  Po Mszy św. uczestnicy uroczystości uformowali marsz, który ulicami Olsztyna przeszedł na plac Solidarności. Tam, pod pomnikiem Wolności Ojczyzny głos zabrali m.in. Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury i budownictwa, oraz wojewoda Artur Chojecki. - Polska da radę. Wielokrotnie to pokazywaliśmy i przez wieki dowodziliśmy. I tak samo ze zbrodni katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku Polska się podźwignie - mówił Jerzy Szmit.

  - Zginęli wybitni ludzie, którzy nie tylko osierocili swoich bliskich, ale także osamotnili Polskę. Tego się nie da żadną miarą zapomnieć - powiedział wojewoda Artur Chojecki i dodał, że racją stanu jest wyjaśnienie katastrofy. - Winniśmy to rodzinom ofiar, a także naszej ojczyźnie. Spodziewam się, że Rzeczpospolita stanie wreszcie na wysokości zadania i doprowadzi do tego, że będziemy wiedzieli, jak doszło do katastrofy smoleńskiej, jaki był jej przebieg i kto ponosi odpowiedzialność. Wierzę, że może to ustalić nowo powołana komisja. Jestem przekonany, że poznamy prawdę, bądźmy cierpliwi, ale i zdeterminowani. Tak jak Katyń stał się symbolem prawdy, głęboko ufam, że podobnie będzie ze Smoleńskiem. Prawda jest tą wartością, która przetrwa wszystko, przeżyje każde kłamstwo.

  Uroczystości zorganizowały Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół