• facebook
 • rss
 • Obdarowani Duchem Świętym

  ks. Piotr Sroga

  dodane 09.05.2016 16:35

  Pod kierownictwem ks. Radosława Czerwińskiego i grupy animatorów – 70 młodych z Warmii i Mazur przeżyło trzydniowe rekolekcje. Spotkanie odbyło się w Ośrodku „Źródło Jakuba”. Głównym przesłaniem tych duchowych ćwiczeń było odkrycie działania Ducha Świętego w swoim życiu.

  Myślą przewodnią rekolekcji „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” jest odkrywanie w sobie talentów, darów, którymi Bóg nas obdarzył. – Doświadczam, że młodzi ludzie są na początku zamknięci w sobie i często nie dostrzegają tych darów. Często nie mają poczucia swojej wartości. Rekolekcje mają za zadanie pokazanie im, że Bóg obficie obdarował każdego z nich i mają się czym dzielić z innymi – mówi Katarzyna Kobusińska z grupy „OdNowa Młodzi”.   

  Głębokiemu przeżywaniu czasu rekolekcyjnego służyła wspólnie przeżywana Eucharystia, grupy dzielenia, konferencje i zabawa. Jedną z form była nawet gra terenowa. Program trzydniowych rekolekcji był bardzo dynamiczny i wypełniał młodym szczelnie czas.  

  - Jestem na takich rekolekcjach już trzeci raz. Trafiłem tu dzięki mamie, która jest katechetką. Namówiła mnie i przyjechałem. Pierwsze spotkania były dla mnie szokiem. Wspaniała atmosfera, radość, modlitwa i zabawa – to było coś nowego. Potem starałem się pogłębiać swoją wiarę i dlatego też przeżywam teraz rekolekcje – mówi Józef Gruszkiewicz z Nidzicy.

  Młodzi wyjeżdżając z Dobrego Miasta byli pełni radości i silni duchem. W głowach niektórych pojawiło się pytanie, czy na długo starczy tej dobrej energii. – Chciałabym mieć radość ducha, gdy wrócę do domu. Mimo, że jest często ciężko w życiu codziennym, chciałabym, żebym miała siłę i radość – mówi Ola. Dawid natomiast nie spodziewa się niczego – to jego metoda na doświadczenie działania Ducha Świętego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół