• facebook
 • rss
 • Rodzina - tu wszystko się zaczyna

  lc

  dodane 13.05.2016 17:28

  W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się inauguracja Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

  Jest to już 18. edycja akcji, podczas której przez najbliższy miesiąc w całym województwie warmińsko-mazurskim będą odbywać się festyny, pikniki, koncerty, prelekcje, wystawy, konkursy i wiele innych atrakcji, które mają pokazać jak ważna w życiu każdego człowieka jest właśnie rodzina.

  Podczas uroczystej inauguracji przedstawiciele władz podkreślali wielką wartość rodziny. - W każdym społeczeństwie dostrzegamy niepodważalną wartość rodziny. Zarówno w funkcjonowaniu jednostki, jak i w prawidłowym i dobrym funkcjonowaniu całego społeczeństwa - mówił marszałek Gustaw Marek Brzezin. Wojewoda Artur Chojecki podkreśla, że rodzinie to miejsce, gdzie kształtuje się charakter człowieka. - To właśnie tutaj, w rodzinie, tworzy się cała otoczka związana z tym, kim młody człowiek stanie się, kiedy dorośnie - zaznacza wojewoda. Dodał, że bardzo pozytywny wpływ na sytuację rodzin ma rządowy program „Rodzina 500plus”. - Tylko w tym niepełnym roku do rodzin z Warmii i Mazur trafi 700 milionów złotych - mówił wojewoda.

  Abp Józef Górzyński zauważył z kolei, że niebezpieczną sytuację, w której społeczeństwo odchodzi od rodziny zdiagnozował już przed wielu laty kard. Stefan Wyszyński. - Trzeba działać. Hasło „Rodzina - tu wszystko się zaczyna” oznacza zrozumienie tej fundamentalnej płaszczyzny życia dla każdego człowieka, zrozumienie tego, że jest to najbardziej naturalne środowisko - mówił abp Górzyński.

  Podczas inauguracji z przedstawieniem nawiązującym do 1050. rocznicy chrztu Polski wystąpiła młodzież z parafii bł. Franciszki Siedliskiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół