• facebook
 • rss
 • Święto UWM

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 01.06.2016 13:50

  Erwin Kruk doktorem honoris causa UWM w Olsztynie.

  Uroczystości święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba.

  W homilii mówił on o miłosierdziu Bożym i wizycie Jana Pawła II w Olsztynie, która miała miejsce w czerwcu 1991 roku. - Uczył cały świat i nas szukać prawdy i żyć w blasku prawdy. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie sprawi, by nasz uniwersytet przyczyniał się do odkrywania we współczesnym dobra spod wszelkiej warstwy zła. Aby w pełni ukazał się blask prawdy - mówił metropolita.

  Podczas głównych uroczystości rektor UWM Ryszard Górecki prezentował obecny stan uczelni, podkreślając, że „jest to uczelnia silna, jeśli chodzi o uprawnienia akademickie”. - Jesteśmy uniwersytetem w stylu amerykańskim, bo reprezentujemy wszystkie dyscypliny naukowe - mówił rektor.

  Społeczność uniwersytecka nadała tytuł doktora honoris causa UWM Erwinowi Krukowi. - Witam dostojnego gościa, Erwina Kruka, który dziś stanie się członkiem naszej społeczności akademickiej, przyjmując najwyższe wyróżnienie - mówił rektor UWM Ryszard Górecki.

  Laudację wygłosił promotor dr hab. Zbigniew Chojnowski. Zaprezentował sylwetkę Erwina Kruka i jego dorobek literacki. - Dorobek i los Erwina Kruka wypływa z wierności sobie, jak i rozwiniętej umiejętności bycia dla innych, a wreszcie z pracy twórczej zgodnej z sumieniem i wyznawanymi wartościami - podkreślał promotor.

  W kolejnej części uroczystości wręczono tytuły doktora i doktora habilitowanego.

  - Przyszłość uniwersytetu zależy od nas, a szczególnie od was, młodzi doktorzy i doktorzy habilitowani, którzy dziś odbieracie nominacje - zwrócił się do obecnych na sali rektor UWM. Wręczono 122 nominacje na doktora i 41 na doktora habilitowanego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół