Nowy numer 16/2018 Archiwum

Powierzyć się Matce Bożej

Chwile spędzone na Jasnej Górze są zawsze ważnym momentem.

W najbliższy weekend na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka AK, w której wezmą udział członkowie Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej.

- Jest to nasze coroczne spotkanie, na którym modlimy się i powierzamy Matce Bożej. Prowadzimy wiele dzieł, działamy prężnie w naszych parafiach. Potrzebujemy również wspólnej modlitwy, która nas umacnia, kształtuje i zbliża do Boga - mówi prezes AK Wojciech Ruciński.

Wspólną modlitwę poprowadzi bp Marek Solarczyk, krajowy asystent Akcji Katolickiej. Obecny będzie również abp Wacław Depo. W trakcie uroczystości wręczone zostaną medale „Za dzieło apostolstwa”.  

- Zachęcam do wyjazdu z nami. Nie trzeba być członkiem AK, żeby z nami pojechać. Chwile spędzone na Jasnej Górze są zawsze ważnym momentem, budzącym emocje, kiedy wraz z tysiącami wiernych można powierzyć siebie, swoją codzienność i ojczyznę opiece Matki Bożej - dodaje wiceprezes AK Wojciech Hanelt.

Wyjazd 18 czerwca późną nocą, a powrót też około północy. - Ale pamiętajmy, to też jest forma naszego poświęcenia i uświęcenia - uśmiecha się prezes.

Chętni mogą się zgłaszać do wiceprezesa AK Wojciecha Hanelta: tel. 89/ 527 22 77.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma