• facebook
 • rss
 • Brakowało trzeciego zdjęcia

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 16.06.2016 10:33

  Konkurs fotograficzny „Krajobraz Warmii i Mazur”.

  W urzędzie wojewódzkim odbyło się podsumowanie XII edycji konkursu fotograficznego „Krajobraz Warmii i Mazur”, organizowanego przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. Na konkurs 46 gimnazjalistów przysłano 144 zdjęcia.

  - Cieszę się, że co roku mamy tak liczne zgłoszenia do konkursu. Gimnazjaliści pięknie fotografują nasz region bogaty w piękne krajobrazy i urokliwe miejsca. Gratuluję wszystkim - mówi Janusz Sypiański, dyrektor biura ZGWM.

  Podczas podsumowania uczestnicy wysłuchali wykładu przygotowanego przez Arkadiusza Dziczka, fotografa i podróżnika, który mówił o tym, jak robić cykl zdjęć jako opowieści o życiu, czyli o reportażu fotograficzny i spójnym tryptyku. - Temat konferencji wziął się stąd, iż nie wszyscy uczestnicy konkursu dobrze zrozumieli temat tegorocznego konkursu, mianowicie „Tryptyk” - wyjaśnia Urszula Młodziejewska.

  - Zauważyłem, że młodzież ma problem w utrzymaniu konsekwencji we wszystkich zdjęciach. Zwyciężczyni konkursu zachowała konsekwencję, robiąc trzy ujęcia tego samego miejsca w różnych porach dnia. To wystarczyło. Okazało się, że najskuteczniejsze są proste rozwiązania - dodaje Arkadiusz Dziczek, przewodniczący komisji konkursowej.

  - Większość zdjęć było naprawdę dobrych. Tylko w tryptyku brakowało najczęściej trzeciego dobrego zdjęcia. Może brakowało pomysłu? Może nie odczytaliśmy zamysłu autora? Tego nam zabrakło - dodaje Piotr Kozłowski, członek komisji konkursowej.

  Nagrody:
  I miejsce: Julia Kimont z Gimnazjum  nr 2 w Lidzbarku Warmińskim;
  II miejsce: Michał Jurczyk z Zespołu Szkół w Korszach, Gimnazjum im. Orła Białego;
  III miejsce: Bartosz Jusiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sępopolu, Gimnazjum im. Ireny Sendlerowej.
  Wyróżnienia:
  Kinga Adrianowska z Gimnazjum nr 1 w Ornecie;
  Barbara Wieczorek z Gimnazjum w Lubominie;
  Weronika Jahnke z Publicznego Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół