Nowy numer 16/2018 Archiwum

Inna niż wszystkie

Z Kętrzyna ruszyła XXVI Warmińska piesza pielgrzymka do Ostrej Bramy.

W tym roku, w związku z odbywającymi się lipcu Światowymi Dniami Młodzieży termin pielgrzymki uległ zmianie i pielgrzymi wyruszyła do Wilna wcześniej niż zwykle.

- Konferencja Episkopatu Polski zachęcała, by w trakcie ŚDM i wydarzeń poprzedzających nie organizować w diecezjach żadnych innych wydarzeń duszpasterskich, żeby wszystkie siły skupić na ŚDM i na młodych ludziach z całego świata, którzy przyjadą również do nas, w ramach Dni w diecezji - tłumaczy ks. Jarosław Dobrzeniecki, kierownik warmińskich pielgrzymek pieszych.

Pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie od Mszy św. w bazylice św. Jerzego, do Ostrej Bramy dojdą 5 lipca, w tym roku pielgrzymują pod hasłem „Błogosławienie miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

- Ta pielgrzymka jest wyjątkowa, jest to pielgrzymka ludzi w średnim wieku i starszych, dla których niejednokrotnie jest to wyprawa w rodzinne strony. Charakteryzuje ją moc modlitwy - od wyjścia o świcie do wieczora droga jest przepełniona modlitwą. Poza tym jest to niezbyt duża grupa - ok. 80-90 osób, także idziemy w jednym szyku, nie ma podziałów, jest szansa wszystkich poznać, z każdym zamienić słowo - mówi ks. Dobrzeniecki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma