• facebook
 • rss
 • "Plus" - znaczy więcej

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 22.09.2016 20:50

  Wrzesień to czas urodzin Radia Plus Olsztyn. W tym roku już szóstych.

  Czerwony mikrofon z białym napisem „Radio Plus” jest już dobrze rozpoznawalny. Uroczysta Msza św., ważne wydarzenie w Kościele, czy po prostu temat społeczny, który może zainteresować każdego z nas - wszędzie tam widoczni są dziennikarze tej rozgłośni. We wrześniu mija 6 lat od momentu, kiedy pierwszy raz w eterze rozbrzmiały słowa ks. Marcina Sawickiego, dyrektora Radia Plus Olsztyn.

  - Zaczęło się sześć lat temu. Ale proces przygotowania do tego wydarzenia był długi. Trzeba było postarać się o częstotliwość, o którą zabiegał abp Wojciech Ziemba. Po jej uzyskaniu kolejne procedury. A na koniec… mogliśmy nadawać. I robimy to od sześciu lat - uśmiecha się ks. Marcin.

  Przez ten czas w rozgłosi zaszło wiele zmian, choćby zwiększenie zasięgu, dzięki czemu więcej osób w regionie może dowiedzieć się  z radia, co słychać w warmińskim Kościele. - Jak powiedział Jan Paweł II - plus znaczy więcej. I te słowa spełniają się w naszej  rzeczywistości. Zyskujemy coraz więcej słuchaczy, a nasz program lokalny cały czas się rozwija. Podjęliśmy tez starania o rozszerzenie koncesji, aby kolejne miasta naszej diecezji mogły usłyszeć nasz program - podkreśla.

  Dla radiowców z Plusa wrzesień to szczególny miesiąc, ale nie tylko ze względu na urodziny rozgłośni. Po wakacyjnej przerwie - zmiana ramówki.

  - Nowe głosy, nowe programy. Oczywiście zostajemy przy sztandarowych propozycjach. Od godz. 16.00 jest nadawany program "W rytmie wydarzeń", prowadzony przez Katarzynę Czajkowską i Krzysztofa Guzek. Od września w Sportowej Strefie Plusa możemy usłyszeć Marcina Szydłowskiego, który do tej pory przygotowywał audycję, a od tego miesiąca również ją prezentuje. Nowością jest audycja "Słowo na dziś" , nadawana o godz. 19.10 - mówi ks. Sawicki.

  A po 18.00 można słuchać "Plus dla kultury" i audycji ks. Marcina Sawickiego i Krzysztofa Guzek. Jak zawsze rozmowy z ludźmi i tematy, które skłaniają do refleksji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół