• facebook
 • rss
 • Przekazali pochodnię mądrości

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 04.10.2016 23:20

  Oczywiście wygrali seniorzy. To kolejny dowód na to, że młodzi mają się czego uczyć od starszych.

  „Porozmawiaj z rodzicami, porozmawiaj ze starszymi. Przede wszystkim porozmawiaj z dziadkami, jasne? Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, to musisz dostać tę pochodnię, którą przekaże ci dziadek i babcia. Pytajcie ich, oni to czysta mądrość” - apelował papież Franciszek. W odpowiedzi na jego prośbę Caritas zainicjowało akcję „Szalik historii”.

  - To akcja promującą integracja międzypokoleniową poprzez współdziałanie ludzi młodych i seniorów, skierowaną do wszystkich mieszkańców archidiecezji warmińskiej - mówi Aleksandra Ptak z Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

  Na aktywność młodych długo nie trzeba było czekać. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 8 w Olsztynie i VIII LO spotkali się z seniorami w Planecie 11. - To wspaniały owoc Światowych Dni Młodzieży. Oni są cały czas nakręceni. Trzeba działać, by nie zmarnować tej soli - mówi opiekun koła Sebastian Polakowski.

  Młodzi rywalizowali z seniorami, a wszystko w konwencji dobrej zabawy. - Oczywiście wygrało doświadczenie i spokój, czyli seniorzy. Można dopowiedzieć za ojcem Franciszkiem, że doszło do spotkania międzypokoleniowego, w trakcie  którego doszło do przekazania pochodni mądrości - uśmiecha się pan Sebastian.

  Podkreśla, iż ma nadzieję, że do takich spotkań będzie dochodzić częściej, a świadectwem tych spotkań będzie „szalik historii”, długi szalik wspomnień i  niezapomnianych, wspólnie spędzonych chwil. Kolejne spotkania przed nami - mówi opiekun.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół