• facebook
 • rss
 • Przekazywać dar

  Łukasz Czechyra

  dodane 04.12.2016 10:04

  W konkatedrze św. Jakuba abp Górzyński wręczył dekrety nadzwyczajnym szafarzom Komunii św.

  W archidiecezji warmińskiej posługuje obecnie 194 szafarzy oraz 34 akolitów. Podczas uroczystej Mszy św. otrzymali oni dekrety, które upoważniają ich do posługi w nowym roku duszpasterskim.

  W homilii abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, przypomniał, że każdy posłany - kapłan czy szafarz - idzie głosić naukę Chrystusa, nie swoją własną. - My jesteśmy sługami Pana, musimy o tym pamiętać. Misja głoszenia królestwa Bożego jest misją całego ludu Bożego - poniesieniem dalej tego daru, podzieleniem się tym, co już samemu się otrzymało - mówił abp Górzyński i przypomniał, że nam ktoś kiedyś również przekazał łaskę i wiarę, czyli wypełnił misję.

  Abp Józef przypomniał, że posługa szafarza jest udziałem w Chrystusowej mocy. - My mamy zanieść Chrystusa, doprowadzić człowieka do spotkania z Nim. To, co się dzieje w człowieku, później przekracza już nasze działanie i rozumienie - zaznaczył metropolita. Podkreślił również konieczność trwałej więzi z Bogiem i stałej formacji, jaką każdy posługujący w Kościele ma podejmować. - Chodzi tutaj także o głoszenie przez postawę i świadectwo życia według słów Jezusa, gdy mówił: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie” - powiedział abp Górzyński.

  Udzielił on również błogosławieństwa szafarzom na ich posługiwanie, wręczył także dekrety i podziękowania dla tych, którzy w tym roku przeżywają jubileusz posługiwania.

  W tym roku jubileusz 25-lecia jako nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej obchodzą Andrzej Biernat z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, Władysław Chrostek z parafii Matki Bożej Różańcowej w Pieckach, Edward Kaliszewski z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Barcianach oraz Henryk Walczak z parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie. Jubileusz 10-lecia obchodzą Andrzej Adamczewski, Roman Miciński, Franciszek Piotrowicz oraz Jan Wisiński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół