• facebook
 • rss
 • Nie zatracić człowieczeństwa

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 07.01.2017 21:33

  Chrystus nie dzielił człowieka na dwa wymiary, zawsze patrzył na niego, jako na całość.

  W WSD „Hosianum” w Olsztynie odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników służby zdrowia. - To już 26 raz, kiedy spotykamy się na wspólnej Eucharystii, na wspólnym kolędowaniu. Dobrze wiemy, jak wielkim darem jest modlitwa, duchowe wsparcie dla tych, którzy służą chorym w szpitalach, przychodniach, innych placówkach. Wiemy, jak ważna jest wrażliwość, by nie zatracić człowieczeństwa, by dobrze wypełniać przykazanie miłości bliźniego - mówił diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Leszek Muzyka.

  Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński. W wygłoszonej homilii mówił o uzdrowieniu, jako o znaku miłości Boga do człowieka. Chrystus niósł uzdrowienie, które jest wpisane w misję Zbawiciela. - On przyszedł, by człowieka uzdrowić, rozumiejąc człowieka jako całość, uzdrowić nie tylko na duchu, ale także i na ciele. Kiedy wysyła apostołów, aby głosili Królestwo Boże, za każdym razem zleca im i to zadanie, że mają pamiętać o chorych i cierpiących. Nigdy nie wysłał ich z myślą jedynie o potrzebach duchowych, nie dzielił człowieka na dwa wymiary, zawsze patrzył na niego, jako na całość - mówił metropolita.

  Opisując pełnię człowieka, z jego godnością, podkreślał, że „duchowni nie mogą powiedzieć, że ich nie interesuje egzystencja człowieka, tylko życie duchowe, tak jak pracownicy służby zdrowia nie mogą nie dostrzegać świata duchowego”. - To byłoby niechrześcijańskie spojrzenie, niemądre i szkodliwe - podkreślał.

  Po Mszy św. zebrani wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej. Następnie odbyło się spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.

  Tegoroczne spotkanie opłatkowe służby zdrowia przygotowali pracownicy Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie wraz z kapelanem ks. Karolem Gresikiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół