• facebook
 • rss
 • Chodź, Jezus Cię woła

  Łukasz Czechyra

  dodane 05.02.2017 09:47

  Niektórzy są bogaci, ale nie mają Boga - to największa nędza - mówi Luiz, świecki misjonarz.

  W parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie odbył się Wieczór Miłosierdzia: Msza św. a po niej modlitwa uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie na ciele i duszy poprowadzona przez misjonarzy z Przymierza Miłosierdzia. Jest to wspólnota założona w 2000 roku przez dwóch włoskich kapłanów - ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. W Polsce Przymierze Miłosierdzia zostało erygowane w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w maju 2011 roku przez  Ks. Abp. Andrzeja Dzięgę. W roku 2012 powstał Dom Misyjny Przymierza Miłosierdzia w Szczecinie.

  - Przyjechali do nas już po raz kolejny, gdyż od maja zaczęła się przy parafii tworzyć olsztyńska wspólnota Przymierza Miłosierdzia - tłumaczy Wioletta Bulejak. - Przyjechali do nas w ramach formacji, by modlić się razem z nami. Razem z nimi będziemy też organizować warsztaty Talitha kum, które odbędą się w Gietrzwałdzie 1 i 2 kwietnia, już teraz serdecznie na nie zapraszamy - mówi W. Bulejak.

  Podczas Wieczoru Miłosierdzia wszyscy zebrani doświadczyli modlitwy wstawienniczej. - Chodź, Jezus Cię woła - członkowie wspólnoty podchodzili do wiernych i prowadzili do misjonarzy, którzy modlili się nad każdym z osobna.

  - Naszym pragnieniem było zanieść miłosierdzie do ludzi, którzy go najbardziej potrzebowali. Myśleliśmy o ubogich, ale wspólnota dostrzegła, że jest wielu ludzi bogatych, którzy nie mają w sercu Boga. A to właśnie jest największa nędza - opowiada o Przymierzu Miłosierdzia Luiz, świecki misjonarz. Zaznacza, że miłosierdzia potrzebuje każdy. - Św. Jan Paweł II przekazał nam bardzo ważną wiadomość, że miłosierdzie jest drogą dla świata - zaznacza Luiz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół