• facebook
 • rss
 • Tak chciała Maryja

  Łukasz Czechyra

  dodane 28.03.2017 16:29

  Prawie na każde pytanie wizjonerek mówiła "odmawiajcie Różaniec".

  W kurii archidiecezji warmińskiej odbyła się konferencja prasowa w związku z wydarzeniami, które będą towarzyszyć 140. rocznicy objawień Maryi oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

  - Przygotowujemy się przede wszystkim duchowo - odmawiamy codziennie Różaniec, dokładnie tak jak chciała tego Maryja. W zasadzie na każde pytanie wizjonerek odpowiadała Ona „odmawiajcie Różaniec” - mówi ks. Marcin Chodorowski CRL, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

  Ks. Krzysztof Bielawny, odpowiedzialny za jubileuszowe uroczystości przybliżył kalendarium wydarzeń, zaznaczył również, że już teraz widać wzmożone zainteresowanie pielgrzymów.

  Abp Józef Górzyński podkreślił z kolei, że ten rok przez wielu nazywany jest rokiem Maryjnym. - Mamy 100. rocznicę objawień w Fatimie, 300. rocznicę koronacji obrazu w Częstochowie... chcemy by również uroczystości w Gietrzwałdzie wpisywały się w ten rok, by miały charakter ogólnokościelny, nie tylko lokalny. Mamy obietnicę specjalnego odpustu okolicznościowego, który będzie obowiązywał od 27 czerwca do 16 września - mówił abp Górzyński. Zaznaczył, że już teraz otrzymuje wiele listów wspierających inicjatywę. - Wielu biskupów również w swoich diecezjach zaznacza obchody gietrzwałdzkie. To nas bardzo cieszy, bo chcemy, by owoc duchowy tych wydarzeń był jak najbardziej obfity - podkreśla metropolita warmiński.

  Wojciech Gudaczewski z gminy Gietrzwałd zapewniał, że samorząd zrobi wszytko, by uroczystości przebiegły jak najbardziej okazale i bez problemów. - W planach mamy m.in. otwarcie Muzeum historii Różańca - zapowiedział.

  Podczas konferencji zostały również zaprezentowane archiwalne zdjęcia z koronacji obrazu MB Gietrzwałdzkiej i 100. rocznicy objawień.

  Kalendarium wydarzeń można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół