• facebook
 • rss
 • Wybieramy znane piosenki

  Krzysztof Kozłowski

  dodane 28.04.2017 18:15

  Festiwal Piosenki Religijnej w Ornecie co roku dedykowany jest pamięci św. Jana Pawła II.

  - Z racji tego, że mamy rok wolontariatu oraz św. Brata Alberta, hasłem naszego muzycznego spotkania są słowa świętego: „Bądź dobry jak chleb” - wyjaśnia Janina Krzyżanowska, nauczycielka religii ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie.

  Niektórzy na festiwal przyjeżdżają już kolejny raz. - Co roku przyjeżdżamy tu z wielką radością. Dzieci do występu przygotowują się około miesiąca. Wybieramy znane piosenki, czasami coś się ciekawego usłyszy, albo ktoś podpowie, że może warto tę piosenkę zaprezentować. Nawet dzieci szukają - uśmiecha się Wioletta Pirianowicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej - Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście.

  Ważna jest strona muzyczna festiwalu. Organizatorzy wskazują jeszcze na jeden fakt, że wsłuchiwanie się w teksty piosenek, często mówiących o ważnych wartościach, wskazujące na duchowy aspekt życia, może przyczynić się do pobudzenia życia duchowego młodych osób. - Jak mówił do młodych św. Jan Paweł II, że są przyszłością świata, tak i my staramy się tak działać, by oni to odczuli, że są ważni, wspaniali, że  mają wiele talentów, którymi będą dzielić się z innymi - mówi pani Janina.

  Wyniki:

  Szkoły podstawowe: 1. - SP 4 Orneta; 2. - SP 1 Orneta; 3. SP Bażyny. Wyróżnienia: SP Młynary, SP Mingajny, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Dobre Miasto.

  Gimnazja: 1. - Gimnazjum nr 1 w Ornecie; 2. - Gimnazjum w Młynarach; 3. -  Gimnazjum nr 2 w Ornecie.

  Szkoły ponadgimnazjalne: 1. - Zespół Szkół w Dobrym Mieście; 2. - Zespół Szkół Zawodowych  CKU w Ornecie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół